Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy lányom (sajnos már...

Ha van egy lányom (sajnos már csak volt), neki van 3 gyermeke, akkor ha én meghalok csak ők örökölhetnek tőlem, vagy a vejem is örököl, vagy lehet egyáltalán bármire joga neki?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. A vejed nem örököl tőled.
2022. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Őszinte részvétem! Ha az unokáid kiskorúak, akkor a vejed kezelheti a gyermekek örökségét, a gyámhatóság felügyelete mellett. Ha pl. A gyermekek megöröklik tőled az ingatlant, akkor a vejed eladhatja a gyámhatóság beleegyezésével. A vételár ha jól tudom bankszámlára kerül, viszont ha a vejed szeretne költeni valamire, ahhoz szüksége van a gyámhatóság engedélyére.
2022. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a vejed nem örökösöd ha végrendeletben nem hagysz rá semmit a saját akaratodból, mert nem leszármazottad.

A leszármazottak - gyerek, unoka örökölnek, ezek hiányában a szülők, ha azok sem élnek, akkor a testvérek és azok gyerekei. Házastársak nem örökölnek - csak a sajátod.

A kiskorú unokák lesznek az örökösök és a gyámhatóság fogja nagyon szigorúan ellenőrizni az örökség kezelését.

A magyar hatóság nagyon szigorú és még azt is nehezen engedik, hogy a gyerek érdekében nyúljon a szülő az örökségéhez. Vagyis ha örökölnek egy ingatlant tőled, akkor a gyámhatóság engedélyével tudja a vejed azt bérbe adni, de el nem adhatja - csak kivételes, engedélyezett módon, és ha egy lakást akarna venni belőle éppen a gyerekeknek, mert nagyobba költöznének az örökségből vagy mivel máshol élnek ott kellene nekik inkább lakás, akkor is a szerződésben ki kell kötni, hogy az új lakásban lesz a gyerekeknek ugyanilyen értékű tulajdona azonnal.

tehát örökölnek egy 10 milliós lakást Szolnokon, akkor úgy adhatja a vejed azt el ha a gyámhatóság engedélyezi, előbb egy új lakásra kell szerződést kötnie amiben a gyerekek tulajdona eléri a 10 milliót, mondjuk egy Esztergomi 20 milliós lakás 50%-os része a nevükre kerül, és akkor lehet az örökséget eladni ténylegesen.

Édesapámnak kocsival kellett ezt eljátszania, mert a második felesége sajnos korán meghalt, mikor a testvéreim még kicsik voltak. Nem kell aggódnod, a magyar gyámhatóság kicsit még túl szigorú is.

ha meg nagykorúak az unokák, akkor simán ők örökölnek és ennyi.

2022. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!