Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás esetén mennyi...

Névváltoztatás esetén mennyi idő szokott lenni mostanában amíg döntést hoznak a kérvény beadásától számítva?

Figyelt kérdés

Olvastam itt ezzel kapcsolatos kérdéseket, de a 2 hét és a 3 hónap között mindenféle időtartamot láttam.

Próbáltam utánanézni, mennyi lehet a hivatalos ügyintézési idő, de nem találtam megbízható forrást. Egy vidéki honlapon írták, hogy az ügyintézés határideje 30 nap. Ez lehetséges, és ezt jelenti? Mindenhol ez az idő lehet érvényes, vagy területenként életerő?

Befolyásolja az időt, hogy milyen jellegű névváltoztatásról van szó?

Elvileg nálam nagyon egyszerű a helyzet. Csak utónevet változtatok, vezetéknév marad. Nyomós indokom van. A választott név szerepel a hivatalosan anyakönyvezhető listában.

Budapesten a helyi anyakönyvvezetőnél nyújtanám be a kérelmet. Abban a kerületben, ahol születtem, és ahol jelenleg is lakom.

A gond az, hogy elég sokára kaptam időpontot a kérvény benyújtására. Az után alig több, mint egy hónappal lejár a személyi igazolványom. Várhatóan meglesz a hivatalos döntés egy hónapon belül?

Mit tehetek, ha nem?

Pont nem sokkal azután járnak majd le a veszélyhelyzet alatt meghosszabbított érvényességű okmányok is. Úgy értem, nem az enyémek, hanem általában. Ha nagy roham lesz az okmányirodákban, hogy fogom tudni időben lecserélni az okmányaimat?



2022. febr. 18. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Október 18 körül adtam be kérelmet (keresztnév megváltoztatása), november 4-5 körül kelt a papír azt hiszem, amin szerepelt, hogy november 20 (kb. fejből most nem tudom) után lesz "jogerős" az új nevem.
2022. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A jogerőre emelkedése nem a határozat kézhezvételétől számított 16. nap? Vagy amikor megérkezik hozzájuk a tértivevény?

2022. febr. 21. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudja valaki hogy teljes név változtatás esetén mennyit kell fizetni?

22 éve tervezem de mindig közbejött valami, most pl a covid.

2022. febr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 10ezer Ft a díja + le kell cserélni minden okmányodat, amiből nem minden ingyenes, de van, amelyik igen.
2022. febr. 22. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!