Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem akarja visszautalni a...

Nem akarja visszautalni a pénzem. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Sajnos elérkezett az idő, hogy a saját hülyeségem miatt, most kifogtam egy olyan embert, akinek nem kellett volna utalnom. Tehát szembe jött velem egy hirdetés a Facebook Marketplace oldalán (egy játékkonzol) és érdeklődtem az eladónál. Kértem infót a termékről, milyen állapotban van, elkértem a garancia levelet, amit meg is mutatott. No, nem is ez a lényeg megbeszéltük, hogy 180 ezerért é megvásárolnám tőle. Mondta, hogy az teljesen jó lesz, ha átutalom akkor el is postázza még aznap. Filóztam, megnéztem a többi hirdetését is mennyire korrektek, hitelesnek tűnt. (Sajnos a profilját nem annyira figyeltem). Aztán belementem amibe nem kellett volna. Kérdeztem tőle, hogy akkor 180 jó lesz? Azt válaszolta, hogy igen. Átutaltam neki az összeget, aztán kérdőre vont, hogy miért utaltam neki 180 ezret? Neki teljesen jó lett volna a postaköltség is, és hogy arra a 180 ezerre ő nem tartott igényt. Na, ekkor már fogtam a fejem. De megköszönte és azt mondta küldi a konzolt aznap. Hát nem írt semmit. Vártam másnap délelőttig, akkor már igencsak járt az agyam, hogy lehet ezt az utalást mégse kellett volna. Szóval másnap délelőttig sem írt semmit, intéztem hozzá egy üzit, hogy ha megfordulna valami a fejében megyek a rendőrségre, szóval remélem minél előbb küldi a konzolt. Erre ő felháborodva azt mondta, hogy nem kérte a 180 ezremet, szóval ő semmiben sem hibás, ő elküldi a konzolt, de csak úgy ha utánvéttel még egyszer kifizetem a 180 ezret. Na oké, itt elálltam a vásárlástól, aztán kértem hogy utalja vissza a 180 ezremet. Azt mondta ez nem így működik és nem fogja visszautalni. Leírta, hogy nyugodtan mehetek a rendőrségre és elmondhatom, hogy a postaköltség helyett 180 ezret utaltam és csak úgy osztogatom a vagyonom. Még egyszer rákérdeztem, hogy hajlandó visszautalni a pénzemet vagy sem? Ezután annyit válaszolt rá, hogy további szép napot, ha nem kell a konzol, akkor ő nem küld semmit, köszöni a pénzt. És letiltott. Na most én felhívtam a bankom, kértem a tranzakciómra egy visszahívást, amivel igazából sokra nem fogok menni, úgyis elutasítja. Plusz pénteken bementem a rendőrségre (a nevével, számlaszámával, a facebookról letöltött html formátumú beszélgetéssel) feljelenteni, hogy se 180 ezrem, se konzolom. Ez az utalás igazából szerda délelőtt történt. Aki jártas valamennyire ebben, vagy volt hasonló szituban, az tudna valami tanácsot adni? Most a feljelentéssel nem tudom mennyire fog foglalkozni a rendőrség. Érdemes ezt az ügyet perre vinnem? Azért 180 ezer forint nem kevés összeg. Szeretném visszakapni, viszont a per költsége, ügyvéd stb. miatt nem tudom megérné-e. A konzol is jó lenne, de nyilván nem fogja elküldeni, pláne én meg át se venném úgy hogy még egyszer fizessek 180 ezret. Tehát ő most vígan elrakta a pénzem, amit ő úgy fog fel, hogy csak úgy ajándékba átutaltam neki. Elég bosszantó. Ezt meg lehet tenni következmények nélkül?

2022. márc. 27. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozni fog, mert 180 ezer forint nem 5 forint. Az ilyenekre ugrani szoktak és minden adat adott.


Ilyen termékeket amúgy sem szabad se előre utalással, se utánvéttel, használtan venni. El kell menni személyesen, megnézni, kipróbálni, majd ott megvenni. Hiszen a futárszolgálat miatt bekövetkezhet hiba, ahol is sérülhet a termék, és lehet mire oda ér, már be se tudod kapcsolni. Ez meg nem az eladó felellősége lesz már, hanem a tiéd vagy a futárcégé.


Ez egy jó tanuló pénz volt.


De amúgy bízz a rendőrségben, megfogják oldani és vissza is fogod kapni a pénzed.

2022. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A számlaszámból már kiderül, hogy melyik személyhez tartozik, ott már eltud indulni a rendőrség. Ott a beszélgetés, hogy ő bele egyezett, hogy elutald a 180-at tehát te jóhiszeműen vásároltál. Innentől ez csalás + lopás, ezért már börtön is jár. Ha megvolt a feljelentés, akkor meg kell várnod, hogy mizu. 180 ezerrel már foglalkoznak. De lassú, kb 1-2 hét alatt várj valami eredményt, utána érdemes őket újra felhívni, hogy mizu.
2022. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg olyan nincs amúgy, hogy ajándékba átultad. Ha valaki random véletlen nekem utal 180 ezret és utána visszakérné, vissza kellene adnom. Ha nem tenném, bíróságra mehet, ahol veszítenék úgy is.
2022. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy menj feljelenteni a rendőrségre. Ennyi pénzt ne hagyj elveszni, főleg ilyen tetűnek, még 20 ezret se hagynék. Képzeld, hány emberrel csinálta (vagy tervezheti megcsinálni) ezt még. Ezzel másoknak is segítesz.
2022. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből?
2022. márc. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az 5-ös kérdésre, egyelőre még elég friss az ügy, folyamatban van a rendőrségnél péntek óta. Jelzem majd itt, hogy mi a helyzet. Én egyhamar nem számítok pénzre, sőt, ahogy az első válaszadó is írta valószínűleg ez egy jó tanulópénz volt. Egyébként köszi a válaszokat. Reménykedem hátha a rendőrség tud vele valamit kezdeni. Ha nem, akkor esélyes, hogy polgári peres úton folytatom tovább.
2022. márc. 28. 01:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, egy kis fejlemény az ügyben ha esetleg valakit érdekel. Ma lezárolták a srác számláján a 180 ezer forintot. Eddig ugye le voltam tiltva nála. Ma habzó szájjal írt rám, hogy szeretné visszautalni a pénzem, csak nem tudja, mert zárolva van. Írtam neki, hogy akkor vagy kerít valahonnan és visszavonom a feljelentést vagy majd a rendőrség intézkedik a zárolt összeggel kapcsolatban.
2022. márc. 29. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez jó hír, örülök, hogy jól végződik!
2022. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki atvert egy idiota... el sem hiszem hogy ilyen piti csalok meg vannak.


Valszeg abbol indul ki, hogy hatha nem jelentik fel.


De... tessek minden csalast feljelenteni, meg a 10e Ft-osat is! :)

2022. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vannak sajnos... És igen, úgy gondolta, hogy én nem fogok a pénzem után menni és a rendőrség se fog foglalkozni vele. Érdekes egy észjárás :D. Aztán miután feljelentem még ő ír felháborodva és megsértődve, hogy vonjam vissza. Hát így járt. A nyomozó egyébként azt mondta, hogy fix, hogy visszakapom a pénzem.. szerencsére. Ellene lopás miatt nyomoznak, de abból viszont lehet nem lesz semmi. Ez majd kiderül.
2022. ápr. 5. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!