Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megetehetem feljelentést...

Megetehetem feljelentést szülő nélkül? 16 éves lány

Figyelt kérdés
Megerőszakolt egy 18 éves felszeretném jelenteni de szüleim engem hibaztatnanak ha elmondanám mit tegyek?

2022. ápr. 13. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Azért csak mondd el a szüleidnek, hátha komolyan vesznek. Az ő segítségükkel könnyebb dolgod lenne.

De ha nem segítenek, akkor is bemehetsz a rendőrségre feljelentést tenni, csak felnőtt támogatás nélkül nehezebben fognak komoyan venni. Sajnos ilyen ez.

Esetleg osztályfőnököd, ha megbízol benne, ő is nyújthat ilyen segítséget.

2022. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Én is az osztályfőnököt ajánlanám ilyen esetben, vagy ha van amolyan legjobb barátod és az ő szüleit megértőbbnek ismered, akkor nekik is beszélhetsz róla, és közösen tudtok megoldást keresni. A jogi részében nem vagyok járatos, de ha feljelentést is teszel, mindenképpen szükséged lesz felnőtt segítségre.
2022. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt azonnal meg kell tenni, jár vele csomó vizsgálat, ami bizonyítja. Ezt nem lehet halogatni, mert később nem bizonyítható.
2022. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Az iskolában ott van a sulid honlapján vagy a faliújságon az a telefonszám, ahová krízishelyzetben fordulnod lehet.

De ha van a közeledben családsegítő szolgálat vagy valamilyen segélyszervezet, pl. a máltai szeretetszolgálat, egyházi szervezet vagy bármilyen jogsegély szolgálat akár, ott meg tudják mondani kihez tudsz fordulni rögtön. Szükséged lesz arra hogy valaki segítsen ezen átjutni, és hogy beszélni tudj róla a szüleiddel is. Az orvoshoz mindenképpen el kell menned, de nyilván nem akarsz egyedül azzal beállítani hogy mi történt veled. Ezért kell keresned előbb egy segítőt. Nálunk az iskola honlapján fent van a védőnő telefonszáma, őt lehet felhívni, ő tudja ki az a szociális segítő vagy más szakember aki ilyenkor is tud veled foglalkozni. A mi városunkban van Családsegítő szolgálat, "család és gyermekjóléti szolgálat" titulussal, ott is van elérhetőség, telefon, ahol lehet segítséget kérni.

Ahogy a többiek javasolták már, lehet hogy az osztályfőnököd lenne az akiben meg is bízol és ismer is téged. Őt próbáld meg elérni ha az iskolád nem egy másik településen van, vagy nincs túl messze. de telefonon tud tanácsot adni ki az iskolában a szociális segítő vagy melyik tanár az ifjúsági segítő az iskolátokban aki eleve meg is van bízva azzal, hogy ha sajnos ilyen baj történik akkor tudjon segíteni.

A szüleidet nem ismerem, de nehéz azt elhinni, hogy ha téged bántottak akkor téged hibáztatnának. De ha nem vagy biztos a helyzetben akkor fordulj segítségért egy szakemberhez, egy olyan ember aki már találkozott hasonló helyzetekkel - azok a segítők akiket javasoltam is - tud a szüleid felé is segítségedre lenni.

De persze semmi akadálya annak, hoyg ebben a pillanatban bemenj a rendőrségre és feljelentést tegyél. Ott ők fognak segítőt hívni hozzád - viszont mindenképpen értesíteni fogják a szüleidet is, hiszen nem vagy nagykorú, ez kötelességük.

Ne titkold el a dolgot attól való félelmedben hogy megtudják a szüleid! nem csináltál semmi rosszat és nincs semmi ami felmentést adna annak aki téged bántott. Vannak krízis helyzetben felhívható telefonszámok is, ha mást nem találsz ami közelebbi lenne, akkor keress egy ilyet!

Itt találsz jó párat, telefonon könnyebben tudnak neked válaszolni és nyugodtan elmondhatod mi történt:

[link]

"Kék vonal (gyermek- és ifjúsági telefonszolgálat)

116-111

Éjjel-nappal, vezetékesről hívható, ingyenes.

Fiatalok Anonim Lelkisegély Szolgálata

Weboldal: [link]

06 (80) 505-005

Hívj minket, ha segítségre van szükséged, velünk megbeszélheted! A telefonszám ingyenesen hívható.

Szegedi Tini-Telefon Lelkisegély Szolgálat

Weboldal: [link]

06 (80) 820-011

Hívj, ha baj van, a telefonszám ingyenesen hívható!"

2022. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!