Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogerős ítélet után, hogy...

Jogerős ítélet után, hogy lehet elkerülni a börtönt?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok mindenkinek! Boltvezető helyettesként dolgoztam és 2017 nyarán történt egy nem jó esemény. Ártatlan vagyok, nem követtem el, ami miatt elítéltek, most úgyis tudom, hogy ebbe sokan belekötnek, hogy ártatlanul nem ítélnek el, meg nem hiszik úgysem, de maradjunk annyiban, hogy senki nem ismeri az ügyet, látatlanba ne ítélkezzen, tehát ebbe a részbe szeretném, ha nem mennénk bele. Amiről szót ejtenék, hogy tavaly október végén volt egy ítélet, csalásért 3 év 6 hónap börtönre ítéltek, valamint 4 évre eltiltottak a közügyektöl. Az ügyészség tudomásul vette, én fellebbeztem felmentésért. Idén február 7-én volt a törvényszéki másodfokú ítélet, helybenhagyták a 3 év 6 hónap börtönt, valamint a 4 év közügyektől eltiltást. Azaz február 7-én jogerős lett, elméletileg börtönbe kell mennem, hogy mikor nem tudom. Azt mondják az emberek, hogy mivel jogeròs lett, nem tudok mit csinálni, börtönbe kell menni. Elmentem az ügyvédhez, aki nem akart velem foglalkozni, mert azt mondta, hogy ő már nem a védőm, mert az megszünt akkor mikor jogerős lett az ügy, ő csak míg tartott az eljárás addig járt el. Kértem a segítségét, de tájékoztatott, hogy akkor ad felvilágosítást, ha beleeggyezek, hogy 80 ezret fizetek egy óráért. Ebbe nem mentem bele. Ez sok. Majd elköszöntem, ekkor azt mondta, hogy mit szerettem volna megtudni, ekkor azt mondtam, hogy van-e lehetőség elkerülni a börtönt abban az esetben is, ha jogerősen arra ítéltek, mert én hallottam, hogy van ilyen, de az emberek szerint nincs. Ezt felelte az ügyvéd, hogy pedig igen van ilyen, hogy ha kimondják a jogerős börtönt, akkor is el lehet kerülni, ráadásul végig azt állítottam, hogy nem követtem el, és hogy minden ügyvéd azt fogja mondani, hogy van ilyen. Azt nem mondta meg mi, hanem azt mondta, hogy ha további felvilágosítás kell, az fizetős. Itt azt szeretném megkérdezni, hogy mi az, és hogyan lehet elkerülni a jogerős börtönt?

Mert akkor csak el lehet kerülni, csak nem mondta meg az ügyvéd, hogy hogy.



2022. ápr. 16. 21:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Úgy hogy lefekszel az ügyésznővel és perújrafelvételt kérsz. Levike tud ebben tanácsot adni.
2022. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
Mész levike meg a szegedi zaklató mellé a dutyiba.
2022. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Próbáld meg:

[link]

De a neten találsz ingyenes jogi tanácsadásra bőven.

2022. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Első kommentelő. Micsoda? Az ügyész nem nő volt, hanem férfi, egy idős alkoholista f...sz. Nekem nincs dolgom már az ügyészséggel, itt mást kérdezek most.
2022. ápr. 16. 22:00
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Ökör az első, levike az.

Perújításnak hívják de böribelőtt abból nem lesz semmi.

Ez az egyik, másik az hogy ha (nem vagyok tisztában a tényállással és a minősítéssel) ennyit kaptál akkor minimum visszaeső vagy, szóval voltál már büntetve, akár nem is egyszer, úgyhogy nem eszem meg azt h ezt nem követtem el te csaló

2022. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő. A pofádat fogd be! Nem vagyok visszaeső, ez tíz évig is terjedhet, nekem ennyi lett kiszabva. Amúgy mi ez a levike minden kommentben?
2022. ápr. 16. 22:55
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Az Te vagy!
2022. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
9%
Fussál el, építs egy föld alatti pincét, oda vigyél le amit csak tudsz és élj ott.
2022. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem.. nekem megért volna 80 ezret egy ilyen tuti tipp.. biztos nem most kezdtem volna el spórolni..
2022. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#9 Szélhámos az ügyvéd.

Jogerősen elítélt nem tehet feljelentést így ingyen pénz lett volna az ügyvédnek.

2022. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!