Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nőként lehetséges férfi...

Nőként lehetséges férfi középső nevet felvenni/kérvényezni Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Nem vagyok transznemű, nem áll szándékomban nemet váltani. Szeretnék egy maszkulinabb nevet használni, de nem szeretném a születési nevemet megváltoztatni. Van erre lehetőség, vagy egyszerűbb, ha csak azt mondom hogy ez a nevem és kész? (egyértelműen nem hivatalos ügyekben, hanem inkább család és barátok közt)

2022. ápr. 26. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ennek mi értelme?
2022. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Zaztri Agamemnón Juliska - persze, jól hangzik, olyan maszkulin.
2022. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2.

én mondjuk Marvinra gondoltam :)

2022. ápr. 26. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
#3: Én meg orvosra gondoltam.
2022. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4.

fuh, hát akkor jobbulást, bár nem tudom hogy a te egészséged hogy releváns a kérdéshez

2022. ápr. 26. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Zaztri Marvin Zsuzsanna - hmm... nem jó, Malvinnak fogják érteni, nem elég maszkulin

és nem tetszene egy Indián név? ami azt jelentette, hogy az ifjú választott magának egy nevet, ami életcél volt, vagy olyan képességre utalt, amit elszeretne érni az életútján... (Sólyomszem, Sebes nyíl, Bölcs bagoly)

2022. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak érdeklődöm, hogy egyátalán jogilag lehetséges e ellenkező nemű nevet felvenni vagy sem. Neten már utána néztem és 2014-ben a Marvin választható férfi név volt, gondolom még most is az, plusz a mostani keresztnevem sem kimondottan magyar (pl: Zsuzsanna, Juliska). Az indián kultúra bár szép sajna nem vonz. A "zaztrihez" meg nincs semmi hozzáfűzni valóm :D
2022. ápr. 26. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Irigylem a problémáidat, kérdező.
2022. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

7 kár, az indián név jó - enyém pl. Bölcs hóbagoly (a Nagy Gyakoris Tanácsadó)

Sajnos nem tudom, valószínű hivatalosan nem lehet.

De ha az okmányaidban nem akarod átírni, csak "Úgy" használni - mint teszik a gyakori nevű emberek, úgy biztos semmi akadálya.

Zaztri Akhilleusz Antoanett - pl. elég masculinnak tűnik

Apai névből képzetten talán lehet:

Zaztri Ivanovna Anasztázia gróf(nő)

2022. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy csomó semleges nemű amerikai név, lehet választani.
2022. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!