Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kikoltozom Spanyolországba,...

Ha kikoltozom Spanyolországba, akkor a nevem egy ottani családnévre és névre ( tudom h két családnév van ott) mikor változtathatom meg?

Figyelt kérdés
Csak az állampolgári vizsga után, v előbb is lehet? Csak mert nem szeretnék egy magyar névvel futni kint

2022. ápr. 27. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Te kerdezted a múltkor h büntetett előélettel kaphatsz -e állampolgárságot? Ezért akarsz nevet változtatni?
2022. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel kérdést a témában, nem is voltam börtönben soha, így nem is értem mire gondolsz
2022. ápr. 27. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt a magyar törvények szerint változtathatod meg a neved és ha nincs rá elég okod, akkor nem vehetsz fel spanyol nevet. Vagyis ha nem avgy spanyol állampolgár nem lesz alapod a névváltoztatásra.

A spanyoloknál meg addig nem jogosultak a te nevedet megváltoztatni, amíg nem vagy spanyol állampolgár, mert itt vagy anyakönyvezve és magyarként a magyar hatóság az illetékes az ilyen ügyeidben.

Kénytelen vagy magyar névvel futni kint, mivel magyar vagy!

2022. ápr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
LEsz rá időd gondolkodni... Eleve 10 év kintlakás kell, és te még itthon vagy...
2022. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg menj férjhez spanyolhoz. :)
2022. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!