Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekmény történt?

Milyen bűncselekmény történt?

Figyelt kérdés

Tételkidolgozàsban vagyok, és elakadtam az egyik kérdésnél.

A kérdés az, hogy a történeti tényállás szerint milyen bűncselekmény történt?

,,Egy férfi az éjszaka folyamán betöri egy gépkocsi ablakát, és a hátsó ülésen lévő táskát elviszi."

Már minden tétel megvan, csak ezt az egyet nem tudom, de a tananyag se ír erről.


2022. máj. 4. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Rongálás, lopás.
2022. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én szándékos károkozàsra, és lopásra gondoltam.
2022. máj. 4. 17:56
 3/5 krwkco ***** válasza:

BTK

"370. § * (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a lopást kisebb értékre vagy

b) a szabálysértési értékre elkövetett lopást

bc) dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -,

...

"

"371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a rongálás kisebb kárt okoz, vagy

..."

2022. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége a megfejtés. Polgári nevén betörés/gépjármű feltörés.
2022. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem jártam túl messze a megfejtéstől!
2022. máj. 4. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!