Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az, hogy magánindítvány ?

Mi az, hogy magánindítvány ?

Figyelt kérdés

Hogyha bemegyek a járásbíróságra feljelentést tenni, miért nem számít magánindítványnak, hogyha magánszemély vagyok ?

A levélben, amit kaptam az áll, hogy zaklatás, garázdaság, könnyű testi sértés miatt magánindítványt nem terjesztettem elő.



2022. máj. 6. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt esetek csak magánvádas eljárásban tárgyalhatóak, vagyis a vádat nem az ügyészség hanem a feljelentő(a sértett) képviseli.

Ilyenkor a tárgyaláson vagy maga a feljelentő vagy az általa megbízott ügyvéd képviselia vádat.

Ezen ügyeknek van illetéke, amit visszapak a feljelentő ha a bíróságon elítélik a terhelt felet.



Ha a magánvád indítója nem jelenik meg a tárgyaláson akkor ejti a bíróság az ügyet.

2022. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ez furcsa, mert olyan levelet is kaptam, hogy a bíróság átadta az ügyet az ügyészsének.
2022. máj. 6. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!