Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok? Sikerül...

Mire számíthatok? Sikerül kiharcolni, hogy ne legyen apasági teszt (DNS-teszt)?

Figyelt kérdés

Röviden:

6 hónapos voltam a babámmal, mikor a párom elhagyott, ideglenes lakcímmel már itt lakott nálam, cuccait itt hagyva, hazarohant anyuci szoknyája alá:( Januárban meglett a babócám, sajnos addig nem lett apasági nyilatkozat téve, pedig írtam neki, de nem volt hajlandó, iskola után akarta, azt hitegette, akkor megcsinálja.

Na ebből nem lett semmi. Minden értesítést megkapott, mikor született a lánya, stb., de semmi reagálás(ja annyi, gratulálok hozzá!) Azóta sem jött látogatóba, pedig a lányunk már 8 hónapos. Áprilisba lett beadva az apaság megállapítására a kérelem, na akkor elindították. Aztán szép lassan, lett eseti gondnokom, akiben sajna nem tudok megbízni, de sajátra nincs pénzem. Elmondtam neki mindent, de szinte röhögött rajtam.

És most ott tartunk, hogy október 11-én meghallgatás mindkét félről, tanúkkal.

Ja és DNS-tesztet akar csináltatni. Pedig előtte mindenkinek mondta apa lesz, és levelekben is leírta, hogy apuka, így apuka, apuka mindent megmagyaráz, és alá is írta.

Plusz, még az egyik tanúmat sikerült megfenyegetniük, így már nem vállalja.

Annyit még mondok, nem vagyok szegény, de gazdag se, de az apa milliomos, és sajna nem akarják a szülők, hogy bármi közöm legyen az ő fiacskájukhoz, így kijelentették, hogy mindenkit megvesznek, csakhogy bizonyítsák, hogy nem a fiúk az apa. 1000 % hogy ő az, ezt ő is tudja.

A legfőbb kérdésem a lányom miatt, hogy most agyon kell szurkáltatnom,(mivel egy évesen se lesz valami nagy vénája, és kijelentette az eseti gondnokom, kizárólag vérből lehet DNS), vagy a bíró valahogy meggyőzi az apát? Mivel a lányomra csak rá kell nézni, és mint két tojás(sajnos, nagyon hasonlítanak:(

Mennyi gyerektartást kérhetek?

És láthatásilag letilthatom ha 6 hónapig egyszer se jön?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült!

Csak szakértők válaszát kérem. Előre is köszönöm!


2010. szept. 17. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, inkabb egyszer a fizikai fajdalom (osszeszurkaltatas) mint meg sokaig ez a streszes legkor...
2010. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Vért rögtön a születéskor is vesznek, azt is túlélte (hál' Istennek), ezt is túl fogja. Szerintem kérj még asszonytartást is. A láthatást nem vonhatod meg, ha bebizonyíttatod, hogy ő az apa.
2010. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha apasági kérelmet adtál be, a vélelmezett apa ragaszkodhat a DNS vizsgálathoz. Az, hogy hasonlít rá a lányod, semmit nem jelent jogi szempontból (az unokatesómék örökbefogadtak 2 kisfiút, és az egyik kiköpött "apja", pedig vér szerint semmi közük egymáshoz)

Gyerektartásként kérheted a mindenkori keresete 20%-át, vagy fix összeget a realitáson belül (ehhez tudni kellene neked milyenek az anyagi körülményeid, és főleg azt, hogy az apukának milyenek az anyagi körülményei, a szülei anyagi körülményei itt nem számítanak)

Az, hogy eddig nem látogatta a gyereket, nem befolyásolja a jövőbeni láthatási jogát, mivel nem ismerte el az apaságot, és nincs is szakértői bizonyítékod rá, hogy ő az apa, és ezt ő tudta.

Ha megállapítják az apaságát és a gyerektartási kötelezettséget, láthatási joga is lesz.

A babádat nem fogják agyonszúrkálgatni. Egy évesnél kisebb, sőt újszülött gyerekek ezreitől vesznek vért nap mint nap, van akiktől hetente.

2010. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De azt ugye kérhetem, hogy csak az én felügyeletemmel lehet vele a láthatásnál, és nem viheti el?

Mivel nem szívesen adnám oda az apjának és a 17 éves barátnőjének:( Mielőtt bármi baja esne!

2010. szept. 19. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!