Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha büntethetővé tennék a body...

Ha büntethetővé tennék a body shaming-et (testszégyenítés) az szólásszabadság ellenes lenne? A body shaming belefér a szólásszabadságba?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 10:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha pontosan leírnád, hogy mire gondolsz, lehetne is válaszolni. Ugyanis ez még ezer dolgot takarhat...
2022. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%
Bele
2022. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2022. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki kapott már olyan body shaming-et ami rosszul esett neki. A humor miatt nem lenne szabad, hogy feltétel nélkül büntethető legyen. Inkább az embereknek kéne ezt megbeszélni, megkérni a szekálót, hogy hagyja abba és ha folytatja, akkor lehetne büntetni szerintem.


Elég durva volt ilyen szempontból az általános, ahova jártam. Több emberen maradandó lelki sérüléseket látok, amit azok az idők okozhattak.

2022. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Pl. arra gondolok, hogy senkire se mondhatják, hogy egy dagadt állat vagy, vagy egy kis vékony girnyó vagy, mert én úgy gondolom, hogyha gátat szabnánk az ilyen rosszindulatoknak talán megtanulnák az emberek a tiszteletet és az elfogadást. A testszégyenítés az egyik legrosszabb és legfájóbb bántás amit az ember kaphat.
2022. máj. 19. 11:03
 6/26 A kérdező kommentje:

#4 "Elég durva volt ilyen szempontból az általános, ahova jártam. Több emberen maradandó lelki sérüléseket látok, amit azok az idők okozhattak."


Talán ezért nem kéne annyira védeni a szólásszabadságot, mert a végén káoszhoz vezet. Az állam ne csak dísz legyen.

2022. máj. 19. 11:04
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

#6


A szólásszabadság az elsőszámú jog, amit védenünk kell. Ez képezi a szabad akaratunk alapjait. Inkább érzékenyítő tréningeket kéne tartani az iskolákban. Esetleg gyámhatóság is beleszólhatna, ha otthonról tanulja el a gyermek a rossz modort. (A probléma, hogy jelen pillanatban az országunkban az "érzékenyítő tréning" kifejezéstől jobban megijednek az emberek mint a "haláltábor"-tól.

2022. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

A szólásszabadság egy fontos liberális elv (liberálist most értsd a "jó" értelemben!). Csakhogy több elv is létezik, amik konfliktusba kerülhetnek. Így például szólásszabadság nagyon helyesen nem terjed ki arra, hogy népirtásra buzdíthassál.


Szóval a kérdésre a válasz, hogy igen, a body shaming betiltása nyilvánvalóan sérti a szólásszabadságot. Hogy helyes-e, hogy belefér a szólásszabadságba a body shaming... Az én értékítélemben prosztóságnak prosztóság, de nem tenném büntetőjogi kategóriává.

2022. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően a liberalizmus és a szólásszabadság által biztosított szabadság csak addig terjed, amíg az másnak gondot nem okoz.

Sokan ezt nem értik, és azt hiszik, hogy véleményterror van.

Pedig azt, hogy te nem kedveled a homoszexuálisokat, kijelentheted gond nélkül. De odamenni máshoz és az tmondani, neki, hogy "mocskos bzi" az már nem tartozik a véleménnyilvánítás kategóriába.


Ugyanígy kijelentheted, hogy nem kedveled a kövér sovány, kapafogú, nagy orrú, összenőttszemöldökű, zsidó, cigány, vöröshajú, szőke, bajszos, szakállas, borotvált, szőrőshónalju, büdös, szemüveges, piercinges, tetvoált, öreg, fiatal, ráncos, kerekesszékes, fogyatékkal élő, vagy tulajdonképpen bármilyen embert.

De az, hogy odamenj ezekhez az emberekhez és az orruk alá dörgöld, hogy "te ilyen vagy" az azon kívül, hogy teljesen fölösleges, még káros is. Ha legalább lenne építő jellegű része... de nincs!


Szóval ja, a bodyshaming egyáltalán nem része a szólásszabadságnak, én szigorúbban nézném.

Az embernek jogában áll véleményt formálni. De nem áll jogában sértegetni másokat.

2022. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

"Alapvetően a liberalizmus és a szólásszabadság által biztosított szabadság csak addig terjed, amíg az másnak gondot nem okoz."


Ezzel az a gond, hogy valami mindig gondot okoz valakinek. Pl. az egyházat, a vallást lehessen szidni? Akkor az a hívőknek nem fog tetszeni.

2022. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!