Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés, nem egyszerű de...

Jogi kérdés, nem egyszerű de nagyon komolyan kérdezem : Ahhoz hogy én a saját bármilyen tárgyamat úgy adjam el, hogy a legmagasabb árat fizető embernek adom oda a végén, logikusan árverést kell hogy rendezzek. Jogilag ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Van erre szabályozás?


Vagy vannak erre szakosodott cégek?


Nem vatera érdekel.


Hozok egy példát : el szeretném adni a pianínómat de annak aki a legtöbbet ad érte.

Ezt jogilag megtehetem? "magán árverés".



#árverés,
2022. máj. 20. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtad vaterán, eBayen stb is van árverés amit te mint magánszemély használhatsz minden további nélkül, tehát jogilag nem illegális szerintem, ha az lenne, ezek sem szolgáltathatnának ilyen funkciókat magánszemélyeknek.


Viszont! Ha te magad rendezed, például meg kell felelned a GDRP-nek, kell adatbiztos és adatkezelő, adatvédelmi tájékoztatót kell írnod és elfogadtatnod a résztvevőkkel, hisz személyes adatokat fogsz tárolni. Erre ki kell építened egy rendszert, az úgy nem lesz jó ha beleírod egy kockás füzetbe. És akkor ez csak egy dolog volt ami eszembe jutott, biztos van más is, pl szerződéseket kell írnod és kötnöd a licitálókkal hogy ők vállalják az összeg kifizetését ha ők nyerik meg az aukciót.

2022. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell ehhez árverés, meghirdeted, jönnek a vevők, megmondják, mennyit adnának érte, te meg annak adod el, akinek akarod.
2022. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz egy online árverő oldallal, mint ha magad akarod lebonyolítani.
2022. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Épp azt írtam hogy nem szeretném igénybe venni egyik online oldalt sem.
2022. máj. 20. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:
4: elárulod, mi az oka ennek?
2022. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz online oldalt igénybe venni, akkor csak az marad, amit a 2-es hozzászóló írt.

De azért a helyedben a Galéria Savariára ránéznék. Az nem a Vatera és nagy többségben régiségekkel és műtárgyakkal foglalkozik.

Gondolom nem akarsz a lakásodban egy árverést rendezni, bár a kérdésedből úgy tűnik, hogy ezt szeretnéd.

Talán a NAV-nál kaphatsz erre a kérdésre választ.

2022. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!