Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben nyújthatok...

Ebben az esetben nyújthatok be méltányossági kérelmet árvaellátás meghosszabbítására 25 éves kor felett?

Figyelt kérdés

Most 24 éves vagyok, édesapám egy hete halt meg, jövőhéten meg szeretném igényelni az árvaellátást.

Olvastam, hogy bizonyos esetben meg lehet hosszabbítani.

2 éves nappali tagozatos szakmát tanulok. Nem egyetem, hanem csak sima szakma, ami az okj volt eddig.

Ebben az esetben kérelmezhetem majd a meghosszabbítását arra az egy évre amíg elvégzem, vagy amint betöltöm a 25 évet már nem jár tovább?



2022. máj. 21. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyéni méltányossági kérelmet bármikor nyújthatsz be.


Az arról szól hogy bár nem vagy jogosult valamire, de a személyi körülményeid miatt nagyon szükséged lenne rá. Ne felejts el minden igazoló dokumentumot csatolni!


Az illetékes pedig vagy megsajnál, vagy nem.

2022. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És járj utána, hogy kinek van joga ebben a kérdésben dönteni. csak őt van értelme megkeresni, mindenki más le fog pattintani.
2022. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közben átgondoltam.


Sajnos nem sok esélyed van. A gyakorlat szerint fizetési kötelezettség alól szoktak így mentesíteni, de megítélni valamit ami nem jár ....


De egy próbát mindenképp megér.

2022. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem látok rá nagy esélyt. Felnőtt ember vagy már, árvaellátás a gyerekeknek jár...
2022. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsó: Jó nagy baromságot írtál. Édesapánk tavaly halt meg, testvérem 26 éves, egyetemre jár, és kap árvaellátást. Én sem vagyok már kiskorú, mégis kapom. Ha nem szakítottad meg a tanulmányaidat,és a másik szülőd egyedül próbálja fizetni az iskoládat, akkor nagy esély van rá, hogy kapsz. Alapbol 26 eves korig jar arvaellatas, ha nappali rendu suliba jarsz, utána lehet igényelni. Azt nem tudom h hány éves korig lehet igényelni, nyilván nem örökké.
2022. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vagy 25* bocsánat, a számokkal nem vagyok tisztában teljesen.
2022. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!