Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Reális a Herrin elleni ítélet?

Reális a Herrin elleni ítélet?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 23. 12:48
A kérdező szavazást indított:
reális
túl enyhe
túl szigorú
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Reális. Gyökér, barom állatja megölt két embert a hülyeségével...

Csak azért nem életfogyt, mert nem szándékos.

2022. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem, teljesen indokolatlannak tartom a 24 éves börtönbüntetést.


Számomra a börtön elsődleges célja a rehabilitáció, másodlagos az elrettentés, és csak harmadlagos maga a büntetés. 24 évnyi börtön után az is bűnözőként fog kijönni a börtönből, aki amúgy megbánta a tettét, és mindent megtenne annak érdekében, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak. Herrin ráadásul 3 évet töltött szabadlábon, mielőtt elítélték volna, óvadék keretében, ami alatt nem bűnözött, nem okozott más balesetet.


Szerintem Herrin tettestársának a 6 éves büntetése simán reális, én neki is 6-8 évet adtam volna, hogy azért gondolkodjon el a tettein, mielőtt kiengedik, de 24 év szerintem irreálisan hosszú.

2022. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amerika így működik: "Barrineau was required to cooperate with the state and provide testimony against Herrin. Herrin made an open plea, leaving sentencing to the discretion of a judge."

A tettestárs megegyezett a bírósággal, hogy Herrin ellen vall. Cserébe kevesebb büntetést kapott, míg a bíróság a vallomás segítségével ki tudta eszközölni a 24 éves büntetési tételt. Vagyis "elengedjük" az egyiket, hogy "felakasszuk" a másikat.

A "plea deal" Amerika egyik legkorruptabb bírósági módszere.

2022. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dzsonszi ***** válasza:
53%
2022. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj mert szépfiú,akkor már enyhítő körülmény?

Megölt egy kisgyereket,meg egy nőt.

Sokaltabb többet érdemel

2022. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislány volt túl cuki a halálhoz, nem a száguldozó a börtönhöz.
2022. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!