Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az, hogy háborús...

Mit jelent az, hogy háborús veszélyhelyzet? Korlátozásokat jelent vagy több katonát az utcán vagy pontosan mit takar?

Figyelt kérdés

Pl ilyenek, mint voltak a Covid alatt, hogy pl este nyolctól reggel ötig nem lehet elmenni otthonról, idősávosok lesznek a boltba járások, csak x fő lehet a boltban, nem lehet rendezvényt tartani, stb?


Vagy azt jelenti, hogy több rendőr és katona lesz kint?


Vagy hogyan kell ezt elképzelni?


Azt megértettem, miért van a háborús veszélyhelyzet, de nem tudom a háborús veszélyhelyzet pontosan mit jelent.


Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!


2022. máj. 24. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt h rendeleti kormányzást csinálhat, tehát diktarkodhat. Megtetszett neki a covid alatt
2022. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1, Áhh így világos! Nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 24. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Több rendőr :D

Mégis honnan? Így is mínuszban van az állomány.

2022. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3, itt rosszul fejeztem ki magam, arra gondoltam, hogy a covid idején az ember összefuthatott katonákkal meg rendőrökkel az utcán és ez lesz-e, hogy most is ott lesznek kint azért, hogy védjenek minket ha veszély van.


Valahogy nem tudtam mit jelent a háborús veszélyhelyzet, hogy kell elképzelni, de az 1. kommentje után már értem.

2022. máj. 24. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Katonák a határon vannak. :D készülnek a láthatlan ellenség ellen.
2022. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ugye a covid miatt már nagyon körülményes lenne tartani a vészhelyzeti kormányzást, de szerencsére itt egy jó kis háború a szomszéd országban. Igaz annak a túlsó végében innen kb 1000 km-re, de most az mellékes. A lényeg, hogy erre hivatkozva továbbra is lehet önkényuralmat gyakorolni O1G-nek és bűnzervezetének. Remélem a fide$z szavazó birkák tapsikolnak örömükben.
2022. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz, ha egyszer vége lesz a szomszédban a háborúnak és vírus sem lesz?

Jaa tudom. Zorbán a vészhelyzet adta hatalmánál fogva az utolsó pillanatban bejelenti, hogy az országban mostantol királyság lesz és sebtében megkoronázza magát.

2022. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"sebtében megkoronázza magát."


Szerencsére ezt a Pápa nélkül jelenleg nem tudja.

2022. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Majd ki talál arra is egy törvénymódosítást. Most jogában áll.

2022. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!