Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag megtilthatja nekem...

Jogilag megtilthatja nekem valaki, hogy a barátnőjével beszélgessek, találkozzak?

Figyelt kérdés

Most kifejezetten a jogi része érdekel, nem az "emberi" oldala meg az hogy esetleg mit fenyegetőzik valaki (arra maximum följelentem aztán tiszta sor).

Azért jutott ez eszembe, mert nemrég rettentően szép estét töltöttem egy volt gimis osztálytársnőmmel osztálytalálkozón, ő kezdeményezett, megölelt, látszott rajta hogy mennyire cuki, nagyon megvolt a kémia, utána Facen is beszéltünk, de mikor mondtam hogy jöjjön el valamikor máskor, azt mondta nem lehet mert a barátja nem engedné.

Mondjuk ez rosszul esett, de utána elgondolkoztam hogy ilyesmi tényleg lehetséges? Azon most lépjünk túl hogy lehet nincs is senkije mert semmi erre utaló jelet nem találtam (státusza szerint szingli, és fotói is kizárólag barátnőivel vannak), de ha tegyük fel mégis lenne, lehet ilyet csinálni hogy megtiltsa neki a párja hogy beszéljen vagy találkozzon velem vagy bárki mással? Én úgy tudtam a lány szabad emberi lény, nem tulajdona senkinek, és szabad döntése hogy kivel mikor hol mit csinál. Ha összejön mással az is az ő döntése tudtommal. Maximum megkérni lehet rá hogy ne tegye, de megtiltani? Mármint ez nem korlátozza a személyi szabadságot? Ami mellesleg úgy tudom bűncselekmény.



2022. máj. 25. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha zaklatod a bíró megtilthatja. :D
2022. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Jol tudod.. szemelyi szabadság korlátozasa, megvan a btk-ban a büntetési tétel is.
2022. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tilthatja meg neki, de ha "privát" teszi, azzal, hogy pl. szakít vele, ha mással találkozgat, az müködik és jogilag sem kifogásolható - ez kettejük magánügye.
2022. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Természetesen. Sőt le is verhet ha nem tartod be.
2022. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem NEKED tiltja meg, hoyg beszélj a barátnöjével, hanem a BARÁTNÖNEK, hogy beszéljen veled, vagy bárki mással
2022. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 árokpart ***** válasza:
100%
2022. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"ő kezdeményezett, megölelt, látszott rajta hogy mennyire cuki, nagyon megvolt a kémia"


Részedről.


"de mikor mondtam hogy jöjjön el valamikor máskor, azt mondta nem lehet mert a barátja nem engedné .... státusza szerint szingli, és fotói is kizárólag barátnőivel vannak"


Játszott veled, mint macska az egérrel. Neki az egy egónövelő este volt, semmi több.


Egyébként szerintem szingli. Úgyhogy a kérdésed nem is releváns. Senki semmit nem tilt meg neki, hazudott neked.

2022. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag csak bíróság hozhat távoltartási végzést, de ez az eset nem ilyen. Jogilag nem tilthatja meg a párja, de hogy egymás közt ezt hogy rendezik az ő dolguk. S most vagy egy ilyen kapcsolatban él ahol a párja le akarja korlátozni (mondjuk ki örülne neki ha a párja kirándulást tenne egy másik városba - elég egyértelmű okból), vagy csak téged akar leszerelni a csaj.
2022. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!