Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj az elf barral?

Mi a baj az elf barral?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a vele kapcsolatos kérdéseket,mindenhol a gyalázkodó kommentek,mintha valami brutális designer drogról lenne szó,illetve a róla szóló démonizáló cikkek szintén. Mondom csakazért is kipróbálom ezt az illegális agyon démonizált ördög műve pálcát,és nagyon pozitívan csalódtam. Egy finom e-cigi,ilyen ízt csak nagyon komoly zsebbenyúlással lehetne kihozni rendes elektromos cigiből,rendelt,nem gagyi tabakos liquidekkel ugye,egy ilyen set minimum 35-40k a készülékkel együtt,aki csak kíváncsi a "vape élmenyre" de nem akar egyből ennyit kicsengetni,annak tökéletes. Én eredetit rendeltem,szlovák székhelyű oldalról nem jozsón árult újratöltött/kamu sz@rt persze. Összeszerelési minősége,külseje,fogása is nagyon igényes szerintem.Én el sem fogom dobni,inkább megtartom itthon,egyszerűen sajnálnám kivágni😅. Az,hogy a kölykök szívják,nem a termék hibája,10 éve meg a rendes cigit szívta minden 2. 10en x éves,meg most is sok. Piros marbit szívok/szívtam eddig,annál minden tekintetben kevésbé káros szerintem,nem,nem vagyok tizenéves,nem érdekel mi a divat,csak nem értem ezt a hatalmas hőzöngést itt gyk.-n mintha 10 éve a herballal kapcsolatos válaszokat olvasnám,mikor az bejött. Azért van egy "kis" differencia a 2 között. Mondjuk az állami hírcsatornák részéről egyértelmű,hogy azért veszélyes annyira mert nincs rajta jövedéki adó,ismerjük állambácsit,de az itteni embereket nem tudom megfejteni,miben rosszabb a normál ciginél? Főleg hogy legtöbben nem is az eldobhatóságát kritizálják,az még érthető indok lenne. Hanem a kínai fos fúj boomerkedő válaszok,fele meg szívja a barna szofit kb.Tinik nevetségesen istenítik,idősebbek meg nevetségesen elítelik. Pont azért próbáltam ki,mert agyon van démonizálva,nekem bejött.

2022. jún. 13. 23:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2022. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom,de tényleg nagyon szidják.
2022. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg több benne a nikotin, és mivel ilyen ízes, ezért nagyobb valószínűséggel fog az ember többet szívni belőle, és sokkal hamarabb lesz függő. Plusz nem igazán tudni, hogy ezt az intenzív ízt milyen anyagokkal oldják meg, vagyis inkább hogy hosszútávon milyen hatása van az emberre.
2022. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17%
Semmi
2022. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
3.,ebben igazad van,ez egy normális valasz,de a legtöbb nem ilyen,hanem"fúj fos kínai meghalsz tőle stb... meg azért néhány cikket is erőteljesen túlzonak találok ahol kb.heroinnak van beállítva. Jó klikkvadászat tudom. Csak anno az akkor még legálisan rendelhető biofű/kati hullámnál volt ekkora médiahiszti a facebookon pl. De azok kőkemény szintetikus drogok,azért van egy kicsi különbség.
2022. jún. 13. 23:14
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Zacheres cikk: "de ennél is nagyobb probléma szerinte, hogy az Elf Barok esetében még azzal sem lehet riogatni, hogy az ember büdös lesz tőle."

XDDDD Ez aztán probléma.

Amúgy kérdésedre válaszolva, ez a klasszikus "mindent szidunk amit a fiatalok csinálnak" népbetegség kivetülése. Semmi több.

2022. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ez igaz xD Kedvencem mikor 50 es munkásember úgy szapulja,hogy kezében kevert raksi,szájából meg lóg a batna szofi szivarka,aminek konkrétan kartonpapír szinte a külseje,volt már rá példa mikor valahol szóbakerült.(akk én még nem foglalkoztam vele).
2022. jún. 13. 23:18
 8/25 A kérdező kommentje:
*barna
2022. jún. 13. 23:19
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Az ismert és ismeretlen egészségügyi hatásokon felül a következő a probléma vele:


Egyenes út a függőséghez, ráadásul a marketinget és a "cool faktort" egyértelműen a fiatal tizenéve korosztályra célozzák, ami szerintem nagyon komoly etikai kérdéseket fölvet.


Juul függő srác vallomását olvastam korábban egy angol nyelvű oldalon. Annyira rákattant, hogy kb. 15 percet tudoot meglenni nikotinbevitel nélkül, teljes dekoncentráltság, iskolai órákon többször ki kellett mennie, hogy szívjon pár slukkot, mert olyan szinten volt függő.


Ja, meg te is megrendelted egy tökismeretlen weboldalról. Akármilyen eü problémád lenne, kit kérdezel meg te vagy az orvosod, hogy mi van benne, melyik komponens lehet ezért felelős, ki fog kártérítést fizetni?

2022. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

1-es: attól, hogy cikket írnak róla a cikk írója és a benne említett személy is lehet információk hiányában szenvedő ember. Berakhattál volna ide egy tanulmányt is arról amit a cikkjeid állítanak, de gondolom azokat nem tudod hol keresd. Sajna.


3-mas: A függőség önmagában nem probléma, ha nem vonz magával káros mellékhatásokat. (pl cigi-kátrány, itt ugye ilyen nincs) Az intenzív ízeket pedig tudjuk mivel oldják meg, elérhető információ, nem ipari titok, propilén-glikol a becses neve. Sem az (amerikai) FDA és CDC, sem a WHO nem tartja mérgezőnek, amúgy élelmiszeriparban is használják, pontosan ugyanerre, ízhordozónak.


Kérdezővel amúgy egyetértek, max az eldobhatósága kritizálható, hacsak nem egyszer használja valaki amolyan tesztként. Nyilván folyamatosan ilyet venni nem a legjobb a környezetnek és a pénztárcádnak sem.

Az, hogy a gyerekek szívják meg szar, de láthatóan a valid 18+os fogyasztók szívatása kivételével mást nem akar csinálni az állam. Pl ha nem lehetne rendelni Szlovákiából, hanem csak dohányboltban lenne kapható, biztos kevesebb kölyök szívná. De hát ez van.

2022. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!