Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj az elf barral?

Mi a baj az elf barral?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a vele kapcsolatos kérdéseket,mindenhol a gyalázkodó kommentek,mintha valami brutális designer drogról lenne szó,illetve a róla szóló démonizáló cikkek szintén. Mondom csakazért is kipróbálom ezt az illegális agyon démonizált ördög műve pálcát,és nagyon pozitívan csalódtam. Egy finom e-cigi,ilyen ízt csak nagyon komoly zsebbenyúlással lehetne kihozni rendes elektromos cigiből,rendelt,nem gagyi tabakos liquidekkel ugye,egy ilyen set minimum 35-40k a készülékkel együtt,aki csak kíváncsi a "vape élmenyre" de nem akar egyből ennyit kicsengetni,annak tökéletes. Én eredetit rendeltem,szlovák székhelyű oldalról nem jozsón árult újratöltött/kamu sz@rt persze. Összeszerelési minősége,külseje,fogása is nagyon igényes szerintem.Én el sem fogom dobni,inkább megtartom itthon,egyszerűen sajnálnám kivágni😅. Az,hogy a kölykök szívják,nem a termék hibája,10 éve meg a rendes cigit szívta minden 2. 10en x éves,meg most is sok. Piros marbit szívok/szívtam eddig,annál minden tekintetben kevésbé káros szerintem,nem,nem vagyok tizenéves,nem érdekel mi a divat,csak nem értem ezt a hatalmas hőzöngést itt gyk.-n mintha 10 éve a herballal kapcsolatos válaszokat olvasnám,mikor az bejött. Azért van egy "kis" differencia a 2 között. Mondjuk az állami hírcsatornák részéről egyértelmű,hogy azért veszélyes annyira mert nincs rajta jövedéki adó,ismerjük állambácsit,de az itteni embereket nem tudom megfejteni,miben rosszabb a normál ciginél? Főleg hogy legtöbben nem is az eldobhatóságát kritizálják,az még érthető indok lenne. Hanem a kínai fos fúj boomerkedő válaszok,fele meg szívja a barna szofit kb.Tinik nevetségesen istenítik,idősebbek meg nevetségesen elítelik. Pont azért próbáltam ki,mert agyon van démonizálva,nekem bejött.

2022. jún. 13. 23:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

20, nagy részével egyetértek


-eldobató, igen ez nagy baromság

-valószínűleg külföldön bevizsgált liquid van benne

-Igen ez elég rossz


A nikotin egy nagyon is jól vizsgált anyag, rengeteg kutatás van róla.


A cigarettában is a kátrány és az égéstermék miatt keletkező több száz vegyület ami miatt káros.

2022. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

21#


Én is azt mondanám azon kutatások alapján amit láttam hogy önmagában valószínűleg alig káros, de önmagában vizsgálva (főleg hosszútávon) azért nincs róla olyan rengeteg ismeret. Igen, a cigizés a kár nagy része de a legelterjedtebb felhasználási módja is és ezért azt szokták vizsgálni.


Aztán persze lehet hogy finnyásabb vagyok az átlagnál hosszabb távra nézve

2022. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ööö én még tavaly vettem belőle talán 5-öt, még mielőtt ennyire divatba jött volna. Az íze egész jó, sőt nagyon jó volt, viszont nekem az volt a problémám vele, hogy alig éreztem a nikotint. A normál cigiről IQOS-al sikerült leszokni, ez pedig nem tudta helyettesíteni az IQOS-t. Az íze tényleg szuper, de nekem nem volt elég a nikotin mennyiség, szívtam és szívtam de tök hiába, egész nap kellett volna szívjam hogy érezzek is valamit. (Talán ezért szoknak rá sokan.) És hát igen, ha egész nap szívtam volna, biztos hogy 1-2 nap alatt kifogy, úgy pedig egyáltalán nem lett volna költségkímélőbb, mint a napi 1 doboz Heets. Egyébként 1 éve szoktam le cigiről (=váltottam IQOS-rá), én negatívumokról nem tudok beszámolni, mert csak pozitív hatásokat érzékelek eddig. Kemény asztmám volt, ami elmúlt, edzek is azóta, nem vagyok büdös, szóval megérte. Ja és költőpénzem is több marad. Az elején azért húzós volt, mert nagyon kellett a napi 2 doboz Heets, de azóta simán lecsökkentettem 1-re.
2022. jún. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak az lenne baj, hogy nincs belőle adóbevétel, akkor engedélyeznék, és szabályoznák, hogy csak dohányboltban lehessen kapni.

Annyira nem nehéz.

2022. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Deff ***** válasza:
74%

Egyrészt bírom hogy itt mindenki pulmonológus, rohadtul vágja ám mindenki hogy milyen hatásai lehetnek ennek rövid és hosszú távon.

Meg valahogy mindenkinek alap hogy szívni kell valamit, de miért?


Egyébként inkább gondolja mindenki hogy káros , mint hogy egy káros dolgot higgyenek ártalmatlannak.


Meg eddig amiért nagyon el tudott terjedni gyerekek között az a szülők teljes fogalmatlansága volt, ezért se baj ha most kicsit mindenkire ráhozzák a frászt és akkor talán a szülők többsége úgy fog viszonyulni hozzá hogy ez kb. olyan mintha cigizne a gyerek.


Aztán tereljék dohányboltba legyen rajta egy jó combos jövedéki adó. Akkor már a hatóságok is jobban képben lesznek hogy hogyan viszonyuljanak hozzá.


Egyébként a dohánylobbi ellen is a legjobb módszer ha nem dohányzol.

2022. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!