Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan fogad védőügyvédet...

Hogyan fogad védőügyvédet valaki akit őrízetbe vettek és aztán le is tartóztattak? Vagy ugyanolyan jó a kirendelt is?

Figyelt kérdés

Helló, érdekelne, hogy akit letartóztatnak az, hogyan fogad ügyvédet, hogyha más nem teszi meg helyette. Elvégre gondolom nem adják oda neki a telefonját, hogy kifizesse az ügyvédet és felbéreljen egyet gyorsan :D


Vagy egy kirendelt ugyanolyan jó védőügyvédnek?



2022. júl. 3. 06:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen lemaradt, büntetőeljárásról szól a kérdés, nem polgári peresről amennyiben ez számít valamit.
2022. júl. 3. 06:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérhet saját védőt, de az ügyészség is kirendelhet neki.


Miért ne telefonálhatna? Előállítás vagy őrizet ideje alatt nyilván betárcsázzák neki akit hívni akar (védőt) és odaadják neki a telefont.

Később a védőjével akár már ellenőrzés nélkül is kommunikálhat.

2022. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 De hogy fizeti ki neki? Vagy elég csak utólag?
2022. júl. 3. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs rokon vagy ismerős aki fizetni tud?


A kirendelt védő amúgy ingyenes.

2022. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Épp erről szól a kérdés, hogy mivan ha nem fizet helyette senki:D
2022. júl. 3. 09:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz fizetni akkor marad a kirendelt. Mi a gond azzal? Ügyvéd ő is.
2022. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, de én azt olvastam, hogy ők nem éppen a legjobbak. Elvégre irodánál háromszor akkora lenne az órabérük, akkor nyilván oka van, hogy kirendelt ügyvédek, nem?
2022. júl. 3. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. Egy jogász, (ügyved) fia vagyok. Édesapám nem tesz különbséget, hogy meghatalmazott, vagy kirendelt védőként jár el. Azaz kirendelt védőként is ugyanolyan lelkiismeretesen végzi a munkáját. Természetesen, ha fogva vagy tartva nem tudod az ügyvédet fizetni, marad a kirendelt, fogvatartás esetén viszont kötelező a védelem. Amikor letartóztatnak a nyomozóhatóság, vagy az ügyészség rendel ki védőt, de én úgy tudom, hogy az őrízetbevételtől már kap ügyvédet a terhelt. A kirendelt védő sem ingyenes, hülyeséget beszél az előző, 6 ezer / óra amit az állam fizet, ha jogerősen elítélik az illetőt az állam behajtsa az elítélten a kirendelt védő díját. Magyarországon mindegy, hogy kirendelt vagy meghatalmazott védője van valakinek. Tegyük fel, ha őrízetbe vesznek, a családtagot egy személyt fel lehet hívnod, meg szokták engedni, megbeszéled, hogy azonnal hatalmazzanak meg ügyvédet, mert sürgős mire a letartóztatási döntésre kerűl sor 72 órán belül. Viszont azt kell mondanom, hogy ha le akarnak tartóztatni úgyis lefognak. Nem jobb, semmit nem jelent, hogy nem kirendelt, hanem meghatalmazott védő jár el.

Elméletileg nem igaz, HALKAN MEGSÚGOM a gyakorlatban viszont a bíró 99%-ban az ügyész kérését teljesíti, részrehajló az ügyész mellett van. Apu kollégái is (ügyvédek) hétvégi sörözésnél ezt beszélték a múltkor, hogy a bírók az ügyészekkel együtt elfogultak. Egy jó tanács. Nagyon ügyelni kell, hogy ne kerüljön az ember olyan szituációba, ahol könnyen meggyanúsíthatják, mert ha bekerűl előzetesbe, onnan ki nem jön míg jogerős büntetését le nem töltötte ami bizony években fáj, előfordul ártatlanul is, és hiába van ügyvéd téged onnan ki nem tud hozni. Ez Magyarország. Apám korábban rá akart beszélni, hogy én is büntetőszakos legyek, de nem tudott szerencsére, én polgári és munkaügyi pályán indulok, ha sikerűl a szakvizsga. Remélem tudtam segíteni.


Zsombor

2022. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez vagy tévedve. Nincs olyan, hogy "ügyvéd" vs "kirendelt ügyvéd" úgy en bloc. Ugyanazok az ügyvédek vállalnak kirendelést is, akik amúgy megbízásra is dolgoznak.

És nem tesznek, nem is tehetnek különbséget a munkájuk minőségében aszerint, hogy hogyan indult az ügy.


Ez polgárinál is így van, amit én csinálok, és a büntetős kollégáknál is.

2022. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!