Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elrendelheti a főnököm, hogy...

Elrendelheti a főnököm, hogy covidosan dolgozzak?

Figyelt kérdés

3 fős cég, a 2 munkatársam nyaral a héten, múlt héten én voltam. Sajnos hétfő estére csúnyán belázasodtam, mind a gyorsteszt, mind a PCR pozitív lett. Hangom nincs, 39 fokos láz 3 napja és iszonyú gyengeség (hát ez.. nem csak egy sima nátha). Elvileg előírták a hatósági házi karantént, de erről semmit sem kaptam. Főnöknek mondtam (nagy nehezen értem el) erre nekiállt kiabálni velem, hogy mit képzelek magamról, egyedül kéne vinnem a céget, vannak a hétre határidős dolgok, stb. MEg egy nátha miatt nem maradunk otthon és rám "csapta" a telefont.


De ha alig állok a lábamon?! Sajnos nem home office kompatibilis munka ez. Más is járt már ilyen cipőben?



2022. júl. 6. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Hívd fel a háziorvost, hogy ellehet-e tekinteni a karanténtól, mert ezt mondta a főnököd.

Majd hívd fel újra a főnököt, hogy mi a helyzet.

Megosztó a dolog, mert sokan sokféleképpen élik meg a covidot, van aki észre sem veszi, van aki betegen is dolgozik, de van aki nagyon megszenvedi.

2022. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Hát, ha sürgős a munkád akkor persze.
2022. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Vis major helyzet, ilyenkor a cég partnerei egy szót sem szólhatnak, ha emiatt nem teljesül egy szerződéses vállalás. Hívd fel a helyi rendőrséget, kérd meg őket hogy menjenek ki látványosan ellenőrizni, vedd fel, majd küldd el a főnöknek. Az esetedben ezek nem enyhe tünetek, a te érdeked is, hogy maradjon otthon és gyógyulj meg minél előbb.
2022. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha a jogi része érdekel, akkor nem. Akit berendelhet, az a két kolléga közül valaki, rendkívüli helyzetre hivatkozva, megtérítve neki az ebből keletkezett kárát. Munkaképtelen dolgozót munkára behívni nem lehet. Elméletileg. Gyakorlatilag ha olyan, amint meggyógyulsz, kirúg. Vagy egyéb módon keseríti meg az életedet.
2022. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos valóban nagyon sokan maradtak mostanában otthon covid ürügyén nulla bajjal, ezért logikusan feltételezi, hogy te is kamuzol. Ha tényleg beteg vagy, írasd ki magad a háziorvossal és akkor nem lesz alapja reklamálni.
2022. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Munkáltató függő, nálunk covidosan, lázasan is dolgoztak az emberek (NEM home office). Sokan ekkor mondtak fel nálunk, jogosan.
2022. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Mármint be KELLETT menni covidosan is. És akiket dolgoztatott a főnök, azok mondtak fel.
2022. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy, hogy ki mért beteg és hogy hívják a betegségét? Ha valóban beteg vagy, akkor otthon tudsz maradni, nem hívhat be a főnököd akkor sem, ha határidős dolgok vannak. De ezt igazolnod kell.
2022. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
En a helyedben megtagadnam, majd valahogy rogzitenem a valaszat, arra az esetre ha kirug. Ugyanis ez utan olyan pert akaszthatnal a nyakaba hogy belezoldulne.
2022. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Főnök! Ha ezt akarod! Személyes kontakt, pacsi, puszi meg minden. Munka végén viszlát főnök! Üdv a klubban!
2022. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!