Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A különleges árvaellátásfeltét...

A különleges árvaellátásfeltételei? Figyelembe veszik a szülő jövedelmét?

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy "különleges" árvaellátás?
2022. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a gyermekem édesapjának nem volt elég biztosított munkaviszonya, akkor 16 év alatti gyermek esetén a hivatal különleges árvaellátásra jogosító kérelmet indít. Ennek összege 14250 és 45.000 ft között mozog.
2022. júl. 11. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 A hivatalos neve - ahogy olvastam - a "kivételes árvaellátás".

Itt szerintem két dolgot vesznek figyelembe egyszerre. Egyrészt azt, hogy mennyi volt a szolgálati ideje az elhunytnak és hogy milyen életkorban halt meg. Más lesz az ha egy 30 éves ember hal meg úgy, hogy csak 6 éves munkaviszonya volt, hiszen lehet hogy egyetem után azonnal kezdett dolgozni, így nem is lehetett több járulékfizetési ideje, vagy az ha egy 50 éves embernek van összesen 6 év szolgálati ideje, aki csak nem akart dolgozni.

Ezt találtam, hátha ez kicsit segít:

"Az engedélyezett összeg megállapításánál figyelemmel kell lenni a hiányzó szolgálati idő tartamára."

[link]

Itt van link annak megnézéséhez is hogy ha fiatalon halt meg valaki akkor ezt miképpen veszik figyelembe a feltételezett nyugdíj kiszámításánál.

A szöveg alapján a minimális 14250Ft és a maximális 45000Ft között a hatóság annak függvényében dönt, hogy az elhunyt szülő milyen fiatalon halt meg és mennyi szolgálati ideje volt, nem szimplán beszorozzák egy hivatalos szorzóval. Tehát nyilván a példámban mondott 30 éves halála után kicsivel magasabb kivételes árvaellátásban fog részesülni a gyermeke a 6 év szolgálati időnél, mint az 50 évesnek a gyermeke.

Pontosabb adatért javaslom egy olyan oldal felkeresését ahol konkrétan ilyen ügyekkel foglalkoznak vagy egy olyan fórumot érdemes keresni ahol árvák segítésével foglalkoznak vagy a családjaikat hozzák össze.

2022. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged.
2022. júl. 11. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!