Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarorszagon jelenleg lehet...

Magyarorszagon jelenleg lehet legalisan e-cigizni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, sok eve hasznalom a jol bevalt e-cigimet. Ez egy regi tipusu, toltheto (akksis) es toltheto liquiddel is. Ezt szabad meg hasznalni Magyarorszagon? A hetekben latogatok majd haza ket hetre, nem szeretnek kellemetlen (es draga, birsag) meglepetesekben reszesulni.

2022. júl. 18. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindent, amit itthon is árulnak.Egyedül az Elf Bart nem lehet, ha jól tudom
2022. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
#1, rosszul tudod, az e-cigire már sokkal régebben rászállt a fidesz.
2022. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntet egyelőre senki azért mert az utcán szívod, ha elf, na más.

Egyelőre nincs törvény rá, hogy mibe ütközik, szóval nincs is mire büntetni.

2022. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Bocs már, miről beszélsz?A kérdés az volt, legális-e e-cigizni Magyarországon.A válasz igen.Hogyne lenne, hiszen a trafikokban is árulják.
2022. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Amit a trafikban kapni az nem e-cigi
2022. júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, miket kapni a magyar trafikokban, így nem tudom azt sem, mi minősül e-ciginek vagy mi nem. Nekem olyan van amit leírtam, a pontos típusa Smok Vape pen 22 [link]

Ezt szabad használnom?

Köszi az eddigi válaszokat!

2022. júl. 19. 00:45
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

#6 e-cigi az az elektronikus cigaretta rövidítve.

Az a cigi ami nem apróra vágott dohány papírba csomagolva, hanem egy nikotin tartalmú folyadékot elgőzölögtető elektronikus eszköz ainek a gőzét beszívhatod és a cigarettázáshoz hasonló élmény közben mérgezheted magad egy még károsabb módon, mintha cigire gyújtanál - csak legalább a többieknek körülötted nem kell passzívan dohányoznia közben.

2020 óta tilos az ízesített utántöltők árusítása nálunk, mert azt a tévképzetet okozza hogy jó az e-cigizés, miközben mérgez. Pont ahogy nem lehet jó ideje ízesített dohánytermékeket, cigarettákat sem árusítani pont emiatt. Anyám is vagy húsz évig egy "mentolos" cigivel mérgezte magát, és ha azt nem vehette volna akkor talán nem is dohányzott volna, mert a mentol nélkülit nem szerette.

Senki nem fogja megnézni mit használsz. Egy rakat turista van az országban meg egy csomó ember aki üzlet miatt van itt és hozza a maga saját ízesített méregflakonkáit. Venni nem vehetsz itt ilyet dohányboltban, mert az árusítása tilos. Ahogy senkit nem érdekel milyen e-cigid van.

Ne adj el ilyet senkinek és akkor nem lesz vele gond!

De mi lenne ha ezt a pénzt inkább valami olyanra költenéd amivel nem ártasz magadnak és haszna is van? Mondjuk egy jóféle számítógépes játékra, vagy bármi másra? Mi a fenének kell ilyen sz@rt beszívnod a tüdődbe? Nem elég koszos a városi levegő?

2022. júl. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Magyarországon most úgy van, hogy az ízesített, hagyományos cigarettát tiltották be, ilyet már nem árulnak.

A trafikban hevítős készülékbe való ízesített cigiket lehet kapni.

E-cigibe való ízesített, nikotions folyadékokat tiltották be, DE.Lehet kapni külön ízesítetlen, nikotinos folyadékot, és külön ízesített, nikotinmentes folyadékot.Hát elmondom ez annyi, hogy összekevered olyan arányban, olyan íz(ek)ben, ahogy akarod.

2022. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Férjem is ezt a márkát használja, csak más típusú készüléket.Úgy értettem, hogy Magyarországon a trafikban árulnak ilyen e-cigi készülékeket, ezek legálisak.Az Elbart tiltják csak, ezt az eldobhatós vap-et.Olyat nem is árulnak a trafikban.
2022. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Aki hülye az meg is teszi.
2022. júl. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!