Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha kiszolgáltatott...

Mit tegyek, ha kiszolgáltatott helyzetben "erőszakoltak meg"?

Figyelt kérdés
Sajnos beleestem egy óriási hibába és olyan emberekkel barátkoztam, akikkel soha nem kellett volna. Természetesen ismertem őket régről, gyerekkori ismerősnek, sőt barátnak gondoltam őket. Egyedüli lány voltam a társaságban, ahol sajnos felöntöttünk a garatra és beájultam a kanapén. Reggel felébredve mit sem sejtettem semmiből, nevettünk egyet milyen vicces este volt, de "fú több ilyen ne legyen, nem jó a másnap". Az alkalom után hónapokkal később fogadott az a hír, hogy videó van rólam, amin éppen álmomban különböző eszközöket próbálnak úgymond felnyomni nekem. A videót nem láttam, nem is szerettem volna és elméletileg ki lett törölve. Nem tudom, hogy iPhone vagy Androidos készülékről volt-e szó. De nyilván ezt büszkeség mutogatni…. (no comment) Lelkileg hihetetenül megviselt a dolog, nem vagyok hajlandó emberek közé menni és fogalmam sincs ezek után hogy lesz bármi nemű kapcsolatom a férfiakkal vagy az emberekkel, mert semmi bizalmam nem maradt. A videó állítólag nem lett továbbítva senkinek, mutatva lett valakinek vagy valakiknek, akik által nyilván óriási visszhangja lett ennek, holott eddig én is úgy voltam vele, hogy soha többet nem akarok erre gondolni, miután hallottam erről. Most viszont a felháborodás miatt erősen gondolkodom, hogy rendőrségre megyek az üggyel, ugyanis mindenki ezt javasolja. Szeretném megkérdezni, hogy esetleg valaki tud-e valamilyen módot arra, hogy megszerezzem ezt a videót ettől a személytől és rendőrségre vigyem? Esetleg még ha törlésre is került a személy beleegyezése nélkül valahogy hozzá tudok ehhez férni? Vagy bizonyíték hiánya nélkül hogyan indulhat el ez az eljárás? Próbálom nyugodtan kezelni és nem összetörni. Tudom, hogy én is naiv voltam, biztos egy életre szóló lecke volt ez nekem, innentől tényleg tudom, hogy nem bízhatok meg egyből senkiben, csak sajnálom, hogy ezt így sikerült elérnem. Az elítélő kommentekkel kérem hagyjatok, az elmúlt időszakban nem egyszer játszottam el a legborzasztóbb gondolatokkal, de szeretnék erős maradni és esélyt adni magamnak, hogy túl legyek ezen a borzalmon. Nem az emberek véleménye akaszt ki, aki szerint ez vicces vagy poén, szerintem az annyit is ér, ez nem is érdekel. Az a dolog fáj, hogy léteznek ilyen emberek és ennyire kihasználták a bizalmam. Tényleg levettem a tanulságot és tudom, hogy én is hibás vagyok, de kérlek most ne ez a része foglalkoztasson titeket! Köszönöm!

2022. aug. 8. 12:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%
Te miert akarod hogy eltusoljak utolso?? Ez boven meger 15e ftot. Te nem vagy normalis
2022. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
31%

#11

Pl azért mert ha a kérdező ezzel a nagyon gyenge lábakon álló váddal pert indít, garantáltan veszíteni fog.

Utána viszont az elkövetők perelhetik a kérdezőt becsületsértés miatt, ami sajnos már bizonyítható.

2-3-4 (ahány elkövetőt megnevez az eredeti perben) becsületsértési per szerintem nem hiányzik senkinek.

2022. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

10: te miért akarod lebeszélni a kérdezőt?

feljelentést tesz, elmond mindent, a rendőrök tanúként meghallgatják a társaság mindent tagját + azt, aki elmondta a kérdezőnek a dolgot, ha ő esetleg nem volt ott.

nyilván a nyomozónak van annyi rutinja, hogy átlássa a helyzetet (igaz lehet-e, amit a feljelenő mond, előjön-e ellenmondás a tanúk között, stb.) és adott esetben lehet indítványozni a telefonok átvizsgálását.

2022. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
A trauma se hianyzik amit ezek a fergek okoztak egy eletre
2022. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
"Utána viszont az elkövetők perelhetik a kérdezőt becsületsértés miatt" - ha ismeretlen tettes ellen van a feljelentés, akkor semmilyen becsületsértés nem áll meg.
2022. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Kerlek ne halgass azokra akik lebeszelnek legalabb probald meg
2022. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
13%

Itt van olyan aki legalább már bíróságon járt? Fáj olvasni ennyi sületlenséget.


#15

Ismeretlen tettes ellen konkrétan 0% még az is, hogy kihallgatnak valakit, elvégre kit?

2022. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%
Akik ott voltak abban az idopontban amikor a buncselekmeny tortent mondjuk?? Meg akik tudtak a felvetelrol
2022. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%

#18

Tanúnak behívni a srácokat?

Ahányan vannak még azt is letagadják, hogy ott voltak.

Egyéb remek ötlet?

Ismeretlen tettes ellen még az is kevés lenne, ha a kérdezőhöz kerülne a videó.

2022. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%

Tudom, hogy nem vagyok túl népszerű a véleményemmel, és úgy tűnik mintha az elkövetőket pártolnám, pedig ez nincs így.

Annyi az egész, hogy voltam rendőr, tanultam jogot, szóval a leírtak alapján objektíven nem áll meg a vád.

Mint magán személy addig ütném az összes ilyen srácot amig mozognak, de sajnos a törvények nem mindig az áldozatot védik, többek közt ezért is hagytam ott a rendőrséget.

Próbálom megóvni a kérdezőt, mert ha pert indít azzal jelenleg csak veszíteni tud (pénzt mindenképp). Könnyű mondani, hogy "Jelentsd fel!" de sajnos ez nem ilyen egyszerű.

2022. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!