Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek a rokona meghal,...

X0 kérdése:

Ha valakinek a rokona meghal, a temetési költségét be lehet hajtani rajta?

Figyelt kérdés
NEM KONKRÉT esetről van szó, csak kíváncsi vagyok rá. Pár évtizede hallottam a TV-ben, hogy ha valakinek a rokona meghal, és nem hajlandó eltemettetni, akkor az önkormányzat temeti el, és az elhunyt rokonain behajtja a temetési költséget. Most hogy van? Le lehet mondani a holttestről például? Olyanra gondolok hogy nem örökölt utána, mert nem volt mit, vagy mert lemondott róla: például csak értéktelen volt vagy csak adósság.

2022. aug. 31. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Lemondhatnak róla. A hajléktalanok többsége és akikért nem jelentkezik senki, az orvostanhallgatók martalékává válnak. Tapasztalat.
2022. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
igen és nem , ha egy háztartásben lektál vele akkor igen
2022. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Csak azon, aki örököl is és igényt tart az örökségre. Ha nincs mit örökölni, vagy lemond róla, mert több a tartozás vagy a temetési költség, akkor nem.
2022. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Én is azt akartam mondani, hogy ajánlják fel orvostanhallgatóknak, és akkor boncolgatás után elhamvasztják. Szertartásra nem számíthat.

VISZONT ilyen esetben minden utódnak hozzá kell járulnia szerintem, mert amúgy sérülne a kegyeleti joguk. Nem tudnák meglátogatni, nem tudnak elmenni a szertartásra, és ezzel egy esetleges pereskedést meg lehetne előzni ha ilyen "jó" a családi viszony.



Amúgy meg a örökösöknek kellene perkálni csakúgy mint a közjegyzői díjat a hagyatéki tárgyaláson.

2022. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Be és a tárolás költségeit is. Ráadásul olyan a törvény, hogy elég egy anyakönyvileg illeszkedő rokont találni. Utána meg perelhetnél a testvéreidtől.
2022. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!