Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz ennek a következménye?

Mi lesz ennek a következménye?

Figyelt kérdés
Már több éve iskolai bullying áldozata vagyok (most lettem hetedikes). Anyámmal élek, nincs vele túl jó kapcsolatom. Emiatt nem is mehettem át másik iskolába mert szerinte csak túl reagálom az egészet, holott rendszeresen bántottak lelkileg és néha fizikailag is. Általában csapatosan szoktak nekem menni és egy srác van aki kvázi a "vezetőjük", egy ilyen tipikus pénzes, elkényesztetett gyerek. A mai nap éppen sétáltam haza a suliból amikor megpillantottam őt az utcán ahogy telefonozik. Ez volt az a pillanat amikor bekattant az agyam és egy olyan dolgot tettem amit talán életem végéig bánni fogok. Mivel régen nagypapámtól tanultam boxot és otthon edzek is boxzsákon tudtam mit kell tennem, így utána mentem és szégyellem, de megvertem. 2-3 ütést kapott az arcába és miután leesett a földre belerúgtam egyet és ott hagytam. Abban a pillanatban ahogy haza értem tudtam, hogy óriási hibát követtem el és most rettegek mit fogok ezért kapni. Kicsit megkönnyebbült vagyok hogy ezt megtettem de félek is mert nem akartam semmi nagyobb sérülést okozni neki. Megtudjátok mondani, hogy szerintetek mi lesz ennek a következménye ? Fogok-e kapni emiatt valami komolyabb büntetést?

2022. szept. 7. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészről hülye vagy,pont azért mert hogy megpüffölted,és ezért már bele tartózik minden féle testi sértés,de súlyosan bűn a garázdasság,de akár még bele magyarázhatják hogy ki akartad rabolni..

Másikről jó tetted,az ilyen bumbornyákokat ne kell sajnáli,de akkor is marhaságot követtél el!

Gondolj bele,ha valaki szemét volt veled,akkor se kell agyonverni!

2022. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk örüljél ha otthon anyudék kapol ki,és a fiú nem jelent föl,se riaszta a haverjait!

Mert mondjuk követszemény az lesz hogy fogják,és 10-en elhívnak valahol a sötét helyr (érted,alagutjáróban,kiserdőbe,sunyás),és adnak a pofádra...

Vagy b)

Beperelnek,és a házadat is kiperlik

2022. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem volt szemtanú, akkor semmi. Mivel tudja bizonyítani, hogy te verted meg? Ha nincs szemtanú tagadj!
2022. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3

ALapból itt bukik a egész,hol történt a egész?Nappal vagy éjszaka?Faluban,vagy sötét utcán,vagy a forgalomban?

2022. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha feljelent testi sértés miatt akkor eljárás fog indulni, aminek legrosszabb esetben elzárás lehet az eredménye, legjobb esetben pénzbüntetés és közmunka. Mivel fiatalkorú vagy, így nagyon nem kell aggódnom miatta, priuszos leszel de titkosíthatják az aktádat ha később nincs veled gond, hogy a felnőtt életedet ne keserítse meg egy fiatalkori hiba.

Viszont, ha elfogadsz egy tanácsot, az iskolákban van pszichológus, nevelő, akikkel ilyenek miatt lehet fordulni. Ha zaklatás másik iskolába akarsz menni, de anyukád nem engedi, ők el tudják hivatalosan intézni, ha pedig úgy látják nagyon súlyos az eset, gyámügyet is bevonhatják. Ez mind ijesztően hangzik, de hidd el nem olyan vészes. A gyerekek biztonsága és jóléte az elsődleges, nincs minden veszve azért, mert anyukád szerint túlliheged a dolgot.

Én a helyedben elmennék pszichológushoz mindenképpen, és elmondanám mi történt. Rendőrséghez nem fordulhat, anyukádhoz sem, viszont tudna segíteni. Gondold át

2022. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!