Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy egyházaspárnak miket kell...

Egy egyházaspárnak miket kell teljesítenie ahhoz hogy hivatalosan is házasok legyenek? (a papírmunkán kívül)

Figyelt kérdés

Többek között olyanokra gondolok, mint hogy kötelező-e szexelniük, hogy kötelező-e romantikusan szerelmesnek lenniük egymásba, vagy hogy kötelező-e együtt lakniuk, illetve ezekről mit kötelező mondaniuk másoknak, illetve a környezetükben élőknek.


Ha nincsenek további feltételei mint hogy papírokat kitölteni, akkor milyen akadályai vannak egy levendula házasságnak/érdekházasságnak?



2022. szept. 14. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyházban párnak lenni 🤣, az annyit tesz egyházaspár
2022. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy baromság, amit írsz...

Minden kapcsolat ( házasság) más és más, mert a személyiségünk sem egyforma pl.

2022. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Hany eves a kerdező? 5-6? 😂
2022. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 15::48

Valóban a szókipótlóval elírtam és belecsúszott egy plusz 'egy'. De gondolom elolvasva a kérdés többi részét elolvasva lehet tudni hogy miről szól a kérdés.


#2 15:49

Örülök hogy baromságnak tartod az állításom, mikor nem is állítottam semmit. Logikus.


#3 15:50

Pont abban a korban amikor elvárják az embertől hogy házasodjon meg, és mikor szúrós szemmel néznek rám hogy hogyan nem költöztem már össze életem szerelmével. De ha megnyugtatja a lelked, gondold azt hogy 5-6 éves vagyok, aludj jól, mostmár nincs szörny az ágyad alatt...



De aminek a legjobban örülök, hogy mind alátámasztottátok a válaszaitokat jogszabályi idézésekkel és bekezdésszámokkal. Rendkívül hasznos...

2022. szept. 14. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4. Ily3n kerdést egy alsós gyerek se ír ki, mert tisztaban van vele.


Kötelező szex bakker... 😂😂😂 és ki ellenőrzi? 🤣

2022. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Polgárjogilag ezeknek kell megfelelni:

- betöltött 18. életév. Vagy 16 év felett gyámhatósági engedéllyel lehet már házasodni

- szabad állapot: tehát nem volt még házas vagy özvegy vagy van a bíróság kimondta a válást

- nem lehetnek egyenesági rokonok

- nem lehetnek testvérek

- cselekvőképesnek kell lenni

- örökbefogadó az örökbefogadottal nem köthet házasságot


Amit teljesíteni kell:

Anyakönyvvezető előtt két tanú jelenlétében személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek

Aláírják a házassági anyakönyvet

2022. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 16:50

Valahol tilos vasárnap dominózni. És azt ki ellenőrzi?


#6 16:59

Nagyon köszönöm a választ! :)

2022. szept. 14. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül, amiket felsoroltál, semmi nem kötelező.

Amiket a 6-os írt és ennyi. Az se baj, ha többet nem látjátok egymást.

2022. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"tilos vasárnap dominózni"

Az scrabble volt, ha jól emlékszem, a dominó egy téves fordítás. Egyébként USA-ban történt, ahol angolszász-jogrendszer van; így nem törvényről van szó, csak volt egy olyan ítélet, amiben elmarasztaltak valakit ilyenért, ezért a későbbiekben hivatkozni lehet rá.

2022. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!