Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SZRT vizsga letételére kötelez...

SZRT vizsga letételére kötelezett dolgozóval törvényes-e kifizettetni a vizsga költségeit? Benzinkút szerencsejáték terminállal.

Figyelt kérdés

Adott egy benzinkút, ahol üzemel Szerencsejáték Zrt. terminál is. Az állásinterjún egyetlen szó sem esett róla, hogy a terminálra vizsgát kell majd tenni, valamint a munkaszerződésben sincs egy betű sem, se a terminálról, se a Szerencsejáték Zrt.-ről.


A szerencsejáték terminál után az ott dolgozók természetesen semmilyen juttatást nem kapnak, nem látnak belőle egyetlen forintot sem, magyarul az csak úgy "grátiszban" elvárás, hogy dolgozzál a Szerencsejáték Zrt.-nek is ingyen.


Ráadásul el akarnak küldeni tanfolyamra, aminek jelenleg a díja 50.800 Ft, plusz a lakhatás (mert 5 napot ott kell tölteni, egy másik megyében), plusz az utazás, természetesen mindent saját költségen, tehát kb. egy hónapig csak azért gürizik az ember, hogy ezt a kis kiruccanást ki tudja fizetni.


A vizsgát kvázi "kötelező" letenni, tehát olyan opció nincs, hogy nem csinálod meg, mert akkor mehetsz is másik munkahelyet keresni.


Aki esetleg jártas a jogban, munkajogban, vagy hallott már ilyenről, az legyen szíves megosztani a véleményét a fentebb leírtakról, mert nekem nagyon Kókány Bt. érzésem van ettől az egésztől, de lehet én vagyok a hülye és ez az egész teljesen legális így ahogy van (ami viszont akkor elég szomorú).


Amúgy a benzinkút Magyarország egyik legnagyobbikának hálózatába tartozik, tehát még csak nem is valami szegényke cégről van szó.



#benzinkút #munkajog #szerencsejáték #SZRT vizsga #dolgozóknak miért nincsenek jogai ebben az országban?
2022. szept. 18. 11:00
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ez így nem egészen szabályos, de nem vagyok végzett jogász.
2022. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem törvényes
2022. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!