Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házassagi szerződést szeretnék...

Házassagi szerződést szeretnék írni, hogy a hitelt ki fizeti tovább. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal készülünk felvenni a babavárót nagyon szeretne már saját lakásba költözni, jó a kapcsolatunk, de a mai világban bármi megtörténhet. A kérdésem az lenne, hogy mivel nekem van meg a szükséges 3 év Tb visszonyom, ezért a banknál én lennék az adós ő pedig az adóstárs. Szeretnék íratni ügyvéddel egy olyan házassági szerződést amiben az van leírva, hogy vállás esetén a törlesztőt kizárolag ő fizeti tovább és minden ilyen dolog őt terheli. Lehetséges-e ez vagy a bank továbbra is rajtam próbálná meg behajtani a felvett összeget. Én úgy vagyok vele, hogy a mai világban jobb mindenre felkészülni, aztán inkább ne legyen szükség erre a papírra.



2022. szept. 22. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha ebbe a párod belemegy akkor meg is érdemli!

De hiába írsz ilyet, a bankkal fogsz szerződni és a bank felé leszel adóstárs. Ezen nem változtat az, hogy te mit íratsz alá a leendő férjeddel.

Akkor is te leszel az adóstárs ha a házassági szerződés szerint a férjed lesz köteles fizetni a részleteket, max pereskedhetsz vele utána, de a bank rajtad IS be fogja hajtani jogosan.

Ez nem egy akármilyen hitel, ez konkrétan a házaspárnak van és konkrétan közös gyerekvállalásra.

Ha mindenre fel akarsz készülni akkor előbb legyél milliárdos és utána már nem lesz szükséged hitelre, lesz lakásod magadnak!

2022. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A bankot nem érdekli, hogy te a házastársaddal milyen szerződést kötsz. Az érdekli, hogy velük milyet.
2022. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehetséges. De ha már idáig jutottál akkor inkább válj el. Ennél lejjebb már úgy is csak az van és te csak süllyedni fogsz.
2022. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mint szülő azt javaslom, hogy ne vele vállalj gyereket.

Sok pénz, kevés alvás, sok konfliktus lesz.

2022. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Válás nem vállás.

A bank nem fog kiengedni semmilyen házassági szerződéssel. Ettől függetlenül, gondolom ha a házastársadra hagynád a hitelt, akkor az ingatlan tulajdonjogát is, ugye?

2022. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok ismét.

Bár ahogy írtam, nem tartom reálisnak az ötletet, sajnos van ismeretségben olyan eset ami a kérdező felé billenti kicsit a mérleget, szóval a kérdését azért megértem.

Egyik ismerős házaspárnál történt, hogy bár már érezhetően baj volt a házasságukkal, a férj bedobta, vegyenek a támogatásra lakást, vállalják be a hitelt is a meglevő 2 gyerekre, majd nem lesz probléma, új állása van, jobban keres, tudják fizetni. A feleség nagyon egyszerű lány de mindig sokat dolgozott, csak így iskolái nem voltak, a kemény munkával is csak rosszul fizető állásai voltak és akkor is hajnaltól dolgozott amikor a gyerekeket egyedül kellett ellátnia, mert a férj kamionozott.

Azt hitte szegény csaj, hogy a férje ad egy esélyt még a házasságuknak, a 2 gyereküknek.

Meg is vették a lakást, állami támogatással, hitellel. Aztán egy év múlva a férj közölte - válik. Se okot nem mondott, se különösebb baj nem volt köztük, egyszerűen kiderült nője van és az egészet csak azért csinálta, hogy legyen lakás, mert ha váltak volna korábban, a hitelt, támogatást már nem kapja meg.

Mivel a feleség minimálbéres volt, a gyerektartásra is csak a minimumot adta meg a pasi, még fenntartani sem tudta a csaj a lakásukat, nem hogy a hitelt fizetni. A férj meg mondván, hogy ő kiköltözött, nem is fizette a hitelt. A tartozás gyűlt, már a bank fenyegetőzött, mire a pasi kegyesen felajánlotta, hogy majd fizeti a hitelt HA a csaj lemond minden tulajdonrészéről.

Viszont benne volt a korábbi közös megtakarításuk is a lakás árában.

Sajnos a csaj kénytelen volt belemenni, mert amúgy elúszik a lakás, de mint adóstárs rajta marad a felvett hitel fele is meg a felvett támogatás fele is kamatostul, hiszen 5 évig nem lehet eladni az ilyen lakásokat, különben vissza kell fizetni a támogatást.

Tehát megértem a kérdezőt, hogy előre gondolkodik, lehet volt hasonló neki is az ismerősi körében - de sajnos ettől még áll amit leírtunk, hogy ez nem így működik.

2022. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

En így biztos nem vennék fel hitelt. Pont emiatt. És nagyon sok férfi lelép, mikor elkezdenek születni a kölykök. A nő mindent elveszít ha válása vége (a kedvezményeket is), mert ez a hitel házaspárokra vonatkozik.

Ha 5 even belül újra házasodik, akkor folytatódik.

Se a kormányt se a férjet nem erdekli általában hogy egy két három gyerekkel egyedul marad az anya egy akkor mar nem kedvező hitellel, amit fizetni nem tud. Tehát az otthonát is elveszti es meg mindig el van adósodva. Az apuka csak kiugrik a dologból rendszerint a gyerekeit is lesz@rva ha friss punika van a láthatáron kölyök es hitel nélkül. Kb 8 ilyen esetrol tudok.

Sose vállalnám ezt. Ritka a megbízható ferfi. Eleg egy szingli nő a láthatáron es vége a nagy csaladalapitasnak. Ott hagyja oket a sz@rban.

Nem er ennyit semmi.


Inkabb mindig torekedj arra, hogy egyedül tudj boldogulni gyerekkel vagy anélkül, férjjel, baráttal vagy a nélkül is.

2022. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Es persze mindig mindennek a fele legyen a tiéd.

Járt már úgy ismerős, hogy 40 év után dobták, nem voltak házasok, a férfi nevén volt a lakás. Idos korára albérletbe kényszerült az otthonából egy boronddel, hiaba dolgozott ő is azért amilyuk volt. Semmi sem "járt " neki.

Nem szabad vakon hinni mindenben es mindenkinek, bármennyire jo most a helyzet es kellemetlen errol beszélni. Biztosítsd be magad. Persze, maradjatok együtt halalotokig, remélhetőleg. De semmire nincs garancia.

Es ha a nő nem házas vagy nincs saját tulajdona általában ő kerül nehéz helyzetbe mar csak azért is, mert általában ő az akire a gyereke(k) felnevelesre is hárul. A ferjek általában gond nélkül hagyják ott a gyerekeiket is hogy majd az asszony gondoskodik róla úgyis...ő meg elheti ujra az életét kötelezettségek nélkül. Perste van fordítva is, bár sokkal ritkább.


Egy szomszédnál történt hasonló eset. A férj kijelentette , hogy barátnője van es csomagolt. Erre a nő is elkezdett csomagolni a gyereknek. Hogy akkor őt is vigye, mert egyedül nem bírja felnevelni. Csak hapogott a férfi, de nem volt mit tennie. Elvitte. Gyakran láttuk par hétig még, hogy hozza, aztan haza költözött ő is, mert az új barátnője nem egészen erre gondolt. Kidobta őket.

Volt veszekedés, a férfinak nem esett jól az a szakítás. A felesége meg mondta neki, hogy szerinte ő neki könnyebb lett volna párt találni? másnak a gyerekét nevelni vagyót nem sokat lehet. Persze ez nem oldotta meg a oroblémáikat. Kulon költöztek, a nő akart válni. Váltva van naluk a gyerek. A férfi ha jól tudom meg mindig egyedül van. A nő már együtt él valakivel.

Szegény gyerekek sínylik meg ezt mindig.

Nem értem, ha valaki nem biztos magában jo, éljenek együtt, de miert vállalnak gyereket? Ha tudom hogy már most unom a családi életet, meg mindig szükségem van friss húsra, akkor miert? Az alig 2 éves kisgyerek előtt még nem tudta?

Na ne már. 🤢


Tudta az, csak tojik mindenre mindenkire nagy ívben ha az igényeiről van szó.

Na őket kell/ene kiszurni es jo messzire kerülni.

Es itt most nem azokról beszélek, akik évek múltán valamilyen okból válnak, de a másik fél "tudja hol a helye". Támogat, es részt vesz a gyermeke(i) felneveleseben mind anyagilag (hiszen az ővé is) mind jelenlétével.

Vannak azért rendes, kotelessegtudo emberek is.

2022. okt. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Kérdésedre válaszolva. A bank ugyis teged keres meg ha ő vállalja a törlesztést, de megse fizet. A bankot ez nem erdekli. Barkin megprobalja behajtani.


A koronát meg csak az erdekli hogy szülessen gyerek. Hogy hogyan tartod el , es mi történik ha egyedül maradsz azt nagy ívben lesz@rja. A lényeg hogy szüljél, lehetőleg minnel többet.

2022. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
koronát = kormányt
2022. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!