Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcim bejelentésnél a bérleti...

Lakcim bejelentésnél a bérleti szerződésen az egyik tanú aláirását én irtam oda, ebből lehet gond?

Figyelt kérdés
Elektronikusan akarom bejelenteni lakcimet az új lakásomba, az átvételkor jelen volt a tulaj és az ingatlanközvetitő, utóbbi tanuként aláirta, de második tanú nem volt, ezért elutasitották a bejelentést. Ezért fogtam, beirtam az apám adatait, de mivel messze lakik személyesen nem tudta aláirni, ezért én irtam alá, ebből lehet gond? Rendszerben ellenőrzik az aláirást hogy stimmel-e?
2022. okt. 17. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fsms ***** válasza:
Nem ellenőrzik, de ne, túl szerencsés amit csináltál.
2022. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is aláírtam anyám helyett.

Már 5 éve.

Semmi.

2022. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Azért ne csinálj ebből rendszert. Ezt hívják okirat hamisításnak. Egyrészt a tanú azt tanúsítja, hogy előtte írták alá az okiratot. Tehát utólag nem lehet odaírni, hogy ő a tanú. Másrészt más nevében...

Amúgy ha a bíróság előtt Apád azt mondja, hogy igen, azt ő írta alá, akkor ezt mindenkinek el kell fogadnia, még akkor is, ha a grafológus mást mond.

2022. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Majdnem 3 hetet kellet várnom hogy végül elutasitsák, kellet a lakcim sürgősen ezért is gondoltam elektronikusan gyorsabb lesz mivel időpontot csak 2 héttel későbbre tudtam volna, az is gyorsabb lett volna végül... aláírtam, 2 nap múlva kezemben volt a lakcimkártya.
2022. okt. 20. 01:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, kérdező.

Apád amúgy is aláírta volna neked, és ez nem egy adásvételi szerződés, csak egy lakcím.

Soha a büdös életben nem fog kiderülni.

2022. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!