Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg külföldön tartózkodó...

Jelenleg külföldön tartózkodó személy hogyan tudna részt venni a népszámláláson?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár, magyar állandó lakcím, jelenleg külföldön tartózkodik és év végéig biztosan nem is jön haza. A kódot tartalmazó levél nem jutott el hozzá, így nem töltötte ki online a népszámlálást és ugye már nem is lehet, Ügyfélkapu szintén nincs. Milyen lehetőségek vannak? Külföldön tartózkodó személyként részt kell egyáltalán vennie a népszámláláson?

2022. nov. 9. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem jutott el hozzá, mert a lakások lakóit számlálják, nem az embereket.


1. Mennyi ideje van kint külföldön? Mert ha legalább 12 hónap, akkor nem kell kitöltenie.


2. A lakásában nincs senki? Mert igazából bárki kitötheti a nevében. Nyilván praktikus lett volna, ha az online időszakban megcisnálta volna, elég lett volna ha bárki átdobja neki a kódot és annyi.


De egyébként jogos a felvetés. Valamennyire. Ugyanis tudtál a népszámlálásról, szóval elvárható, hogy megoldd valahogy. Legalábbis el fogják várni.

2022. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes kérdés, a szomszédom is így járt.

Szeptember közepéig itt lakott, de mivel kanadai-magyar állampolgár, kimenet Kanadába a testvéréhez, 3 hónapra.

Egyedül él.

Fogalmam sincs, hogy fogja megoldani, neki sincs ügyfélkapuja, a többi meg nyilván bukta.

2022. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cubina ***** válasza:
100%

Aki épp nem volt itthon a népszámláláskor, a helyi Polgármesteri Hivatalban tudja kitölteni és leadni a papírt. Van egy határidő, hogy ezt meddig lehet megtenni, de szerintem ettől eltekintenek, ha az illető külföldön volt hónapokig. Sőt, valószínűleg aki csak hónapok múlva jön vissza, annak már semmit sem kell szolgáltatnia, hiszen a számlálás egy adott időszakról ad információt. Mások is naponta hagyják el az országot a népszámlálás óta hosszabb-rövidebb időre, az már nem érdekel senkit.


Nálam háromszor voltak, pont nem voltam itthon, aztán kaptam egy papírt, hogy a számlálás kötelező és mivel nem találtak meg, most már csak a Polg. Hivatalban tudok adatot szolgáltatni eddig-és eddig. Ha nem teszem meg, 200 ezer forintra büntetnek, merthogy kötelező. Ez tegnapelőtt volt bedobva a ládába, de ma megint feljött a nő, és pont el is ért, így már nem kell mennem sehová.


Igazából az itt a lényeg, hogy egy adott ingatlanban laknak-e és ha igen, hányan.

2022. nov. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2vagyok.

Én is megkérdeztem a népszámlálót, amikor a lépcsőházban járt.

Azt mondta semmi teendő nincs, akkor neki nem kell.

Még örül lt is, hogy akkor egy címmel kevesebb.

2022. nov. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
2022. dec. 19. 08:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!