Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idősnek kell lennie...

Mennyi idősnek kell lennie egy gyereknek, hogy pl a mostohaapja a nevére vegye?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm érdeklődött efelől tőlem, viszont én nem vagyok jártas a témában, így fogalmam sincs. Az én érdeklődésemet is felkeltette ez az ártatlan kis kérdés, így a segítségeteket szeretném kérni. A válaszokat előre is köszönöm szépen!:D

#törvény #Mostohaszülők
2022. nov. 9. 23:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Pár helyesírási hibát vétettem, elnézést érte!
2022. nov. 9. 23:36
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A rokonok, a szülő házastársa, illetve a gyermeket a szülő hozzájárulásával legalább egy éve folyamatosan a saját háztartásában nevelő örökbe fogadni szándékozó személy, továbbá nemzetközi örökbefogadás esetén az örökbe fogadni szándékozó személy nem tesz ilyen nyilatkozatokat, mivel az ő alkalmasságukat az örökbefogadás engedélyezése iránti eljárás során a gyámhivatal állapítja meg.
2022. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Bocs! Az első csak egy részlet volt.

[link]

2022. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nevére nem lehet gyereket venni soha, ilyen jogi formula nincs!

2 eset lehetséges, örökbefogadni, ha a saját apja lemond róla kiskorúként, vagy 18 év felett felvehet olyan nevet a gyerek, amit szeretne, akár az övét is.

2022. nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nincs gyerek korához kötve.
2022. nov. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Névre venni" tényleg nincs. Örökbe fogadni már születésétől lehet, ha az apja lemond róla és még nem nagykorú, és persze ha a gyámhivatal alkalmasnak találja az illetőt. Viszont, ha van apja és nem mond le róla, akkor nem lehet, hiába él a másikkal. Nagykorúként meg hát nevet cserélhet a gyerek és a férfi végrendelkezhet a javára, ha ezt szeretnék.
2022. nov. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hálás vagyok!
2022. nov. 10. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!