Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgő s lenne, próbaidőnél...

Sürgő s lenne, próbaidőnél lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdtem el dolgozni egy cégnél, és a főnök azt mondta, hogy próbaidővel vesznek fel. Megkaptam a szerződést, ahol a munkaszerződés résznél le van írva, hogy 3 hónapos próbaidő, nem kell felmondási időt teljesítenem, stb. Pár oldallal arrébb, a "Tárgy: Tájékoztató" résznél van 30 napos felmondási idő. Nem értem, ez most hogy működik? Próbaidő alatt kérhetnek felmondási időt? Vagy hogyan lehet, hogy az egyik résznél nem kér, a másiknál kér?


Sokkal jobb munkahelyet találtam, így jövő héttől szeretnék váltani, de még nem tudtam beszélni a főnökkel.


Sürgős lenne! Előre is köszönöm!



2022. nov. 11. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs felmondási idő. Valószínűleg elírás.
2022. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a probaido utani munkavallaloi felmondasnal ervenyes.
2022. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A próbaidős és tájékoztatós lap is november 2-től írja, és nem említi, hogy a próbaidő után lenne.
2022. nov. 11. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a szerzodesed nem? Abban van leirva hogy ha felmondasz akkor 30nap a felmondasi ido. De ez nem vonatkozik a probaidore. Ezert probaido a probaido.
2022. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Próbaidő alatt akármikor felmondhatsz.
2022. nov. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!