Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rasszizmus nagyobb bűncselek...

A rasszizmus nagyobb bűncselekmény vagy a rablás?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
A rablás, de a c...nyok mindkettőnél otthon vannak!
2022. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdést. Nem nagyon egy lapra tartozik a kettő, meg nyilván minden eset között különbség van. De mondjuk, egy erőszakos fegyveres rablás rosszabb, mint ha egy színesbőrű embert figyelnek a boltban, hogy nem e lop. De az, hogy embereket rabszolgáként adtak-vettek, az rosszabb, mint ha valaki lop egy rágót a boltban.
2022. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
11%

A jogban?

A rablás.

Szerintem?

A rasszizmus.

Szét huzást, és erőszakos cselekedeteket okoz. (pl. BLM, KKK) Rosszabbakat mint a rablás.

2022. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A rasszizmus súlyosbító tényező, önmagában nem bűn.
2022. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

5.

De akkor a cigokat miert nem buntetik meg rasszizmusért?

2022. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
@5 Papa, ha rasszizmusért büntetnének, akkor érted is jönnének, nemtom minek kérsz ilyeneket.
2022. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Most kérdés mit értesz rasszizmus alatt. Alapvetően az egyenlő bánásmód, a személyiségi jogok megsértése nem bűncselekmény. Ezek miatt kontextustól függően személyiségi jogi per, munkaügyi per, stb. indítható de nem fog büntetőeljárás indulni. De ha rasszista indítékból népirtás, apartheid, emberiesség elleni bűncselekmények történnek az viszont már büntetőjogi kategória, és bizony a rablásnál súlyosabb bűncselekménynek minősülnek. Ezek akár életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethetők.
2022. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6.

A rasszizmusért most is büntetnek minket Én csak azt akarom hogy akkor legyen egyenrangú.


Tata.

2022. nov. 12. 23:16
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
@8 Milyen joghátrány ért amiatt, hogy egy náci suttyó vagy? Kérlek, mondj egy konkrét esetet. Nem, az nem ér, hogy melóba nem vettek fel. Állami intézményben ért hátrány vagy nem szolgáltak ki egy boltban? Na ugye.
2022. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9.

Húha!

Úgy látszik nagyon betalált!


Kikérem magamnak a náci vádadat!


Szerintem nincs semmi probléma hogy egyenjogúságot,/amit láthatólag te nem akarsz/ akarunk!

2022. nov. 12. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!