Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen pénzügyi tranzakcióid...

Milyen pénzügyi tranzakcióid miatt aggaszt, hogy ha bevezetik hamarosan a CBDC-ket akkor minden fillér elköltéséről tudni fog a hatalom?

Figyelt kérdés
Gondolom azt hogy számlát fizetsz, kenyeret tejet vesz az nem aggaszt senkit. De mik azok a költések amik miatt már necces hogy a hatalom ami ugye nálunk a Fidesz mindent tudni fog. Gondolok itt arra hogy mondjuk valaki szexshopban vásárol akkor tudni fogják mi a perverzioja, vagy a szeretőjével befizet egy hotel szobára.... milyen hasonló költések vannak még amiről aggályos, hogy ezentúl nem fogjuk tudni eltitkolni?

#digitális pénz #Megfigyelõ állam
2022. nov. 16. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Engem semmi nem aggaszt. Most is majdnem mindent kártyával fizetek.
2022. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem aggódom semmi miatt.
2022. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Amig a Wise és a Revolute fenn marad a vizen, nem aggódom én sem
2022. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Na csak minél hamarabb vezessék be, én az utolsó fillér adómmal is el tudok számolni, de van akire ráférne ez.
2022. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem aggaszt nagyon helyes, az adócsalásokat meg kell szüntetni az én pénzemet veszik el.
2022. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk én pénzintézettel jó 15 éve semmilyen kapcsolatban nem állok. Viszont van ismerősöm, akit régebben elővettek. Volt valami OMV-s pont gyűjtő kártyája és érdeklődtek, mint munkanélküli, miből tud havi 100 körül tankolni.
2022. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Nekem csak annyit ír ki hogy melyik boltban fizettem.

Vagy eltárolja a blokkot is?

2022. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Csak a tranzakció összegét, időpontját és helyét tárolja el, azt nem, hog ymit vettél.

Ráadásul készpénzt bármikor levehetsz osztán annyi volt:D


De az nCore tagságot gyorsan befizetem még..:D

2022. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen most Kínában van és kőkeményen az emberek súlyos vegzálására használják, a költésük, a vásárolt termékek nyomonkövetése is a credit pontjaikat befolyásolja. Remélem nálunk a magánélethez való jog ezt megakasztja mert az Alaptörvényünk értelmében tulajdonképpen ez alkotmányellenes lenne.
2022. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ha valaki arra élvez el a Pentagonban vagy hol hogy látja hogy vettem egy villamosbérletet meg egy kiló kenyeret akkor egészségére. Eddig is azt lehetett megtudni mindenkiről amit csak szeretnének, annak meg nem látom értelmét, hogy az államnak mire lenne jó gyűjteni az emberek ilyen szokásait. Ha meg megteszik, csak annyit mondok hogy: és akkor mi van? Semmi. Nincsenek egyébként ilyen jellegű kiadásaim, se adócsaló, sem pedig drogkereskedő nem vagyok és eddig is mindent kártyával fizettem úgyhogy engem ez nem érint.
2023. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!