Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért legálisak a szórakozó...

Miért legálisak a szórakozó helyek? Miért vonatkoznak rájuk más szabályok?

Figyelt kérdés
Nem volt még ilyen helyen de az olvasottak meg a halottak alapján amit a rendszeresen ilyen helyekre járó emberek mondanak kb olyan mint a filmekben. Az az ott állnak előtte ilyen kidobó emberek és ők döntik el kit engednek be. Még ha el is tekintünk attól hogy milyen gyakoriak ott a balhék vagy illegàlis tevékenysègek, ez alapvetően szembe megy a diszkrimináció ellenes törvényekkel hogy csak úgy eldöntik ki mehet be és ki nem. Állítólag a roma származásúak az erősen diszkriminálják. Na meg se boltba se sehol máshol nincs olyan hogy nem engednek be csak mert! Ilyenkor ki lehetne hívni a fogyasztóvédelemet. De ezen szórakozó helyek esetében ez valamiért nincs így. Miért vonatkoznak rájuk más szabályok mint mondjuk egy sima étteremre ? Ezen kívül ezek a kidobó emberek is alapvetöen megkèrdöjelezhetö mennyire megbízható törvénytisztelö állampolgárok de ha nem is a filmekböl indulunk ki, nagyon sokan mondják hogy ilyen szórakozó helyeken tudnak illegális szereket venni stb... Ezen kívül hiába vannsk gyakran balhék sokkal rosszabbul ellenörizhetö mint egy sima lepukkantabb kocsma ahol szintén lehetnek balhék de legalább jobban ellenörizhetö. Ami még ellene szól az hogy nagyon sok fiatal megy oda sok gyerek is aki még 18-19 éves tinédzser tehát éphogy csak nagykorú jobb esetben de gyakran hallani olyanokat hogy 18 év alattiak is bejutnak. De a legfiatalabbakat általàban jobban próbálják védeni az ilyesmitöl 25 alatt is mert nagyon fiatal korban sokkal nagyobb az esélye a káros szerekre való rászokásra, balhékra stb... Rengetet ok van ami miatt az ilyen helyeket alapból meg lehetne próbálni betiltani de ennek ellenére úgy néz ki nemhogy betiltani nem próbáljàk ezeket de konkrèran más törvények is vonatkoznak rájuk. Aki tudja hogy ez miért van írja le! Ha valaki mást tapasztalt vagy más infomációi vannak írja le azt is de attól függetlenül is érdekelne mièrt vonatkozik ràjuk más szabályozás.

2022. nov. 19. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem így lenne, akkor rendszeresek lennének a balhék, meg nem szívesen járnának a vendégek a cigányokkal tömött szórakozóhelyekre.

Eddig én személyesen egy olyan kidobóval sem találkoztam, aki nem korrektül végezte volna a munkáját. A gyanús embereket nem engedik be, arról meg nem tehetnek, hogy ezek nagy része épp cigány.

2022. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ember, voltál szórakozóhelyeken az elmúlt 2 évben? Minden tele van chigggánnyal.
2022. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"csak úgy eldöntik ki mehet be és ki nem."


Ez a feladatuk. Egyébként a nagyon részegeket és a balhés embereket tényleg nem szokták beengedni.

Egyébként elszomorítalak, mert ehhez joguk van. Minden ember, cég, vállalkozás, szórakozóhely, étterem, kocsma megmondhatja, hogy kiket engednek be magukhoz, milyen kikötések vannak. Nyilván előfordul, hogy előítéletesebbek a cigányokkal szemben, de be szokták engedni őket, ha normális kinézetűek (ápoltak, jól öltözöttek, nincsenek beb*szva).


"ezek a kidobó emberek is alapvetöen megkèrdöjelezhetö mennyire megbízható törvénytisztelö állampolgárok"


Ezt honnan veszed?? Attól, hogy a kidobók általában erős, nagydarab, balhés figurák, akik nem kerülik a konfliktust még lehetnek tisztességes emberek ÉS pontosan ilyen emberekre van szükség ezekben a poziciókban. Nem kell okosnak lenniük, nem kell diplomásnak lenniük, egészen egyszerűen ennyi kikötés van.



"Ezen kívül hiába vannsk gyakran balhék sokkal rosszabbul ellenörizhetö mint egy sima lepukkantabb kocsma ahol szintén lehetnek balhék de legalább jobban ellenörizhetö."


?? Ezt nem értem, elmagyaráznád?


"nagyon sok fiatal megy oda sok gyerek is aki még 18-19 éves tinédzser"


Elárulom neked, vannak olyan szórakozóhelyek, ahol 14-18 évesek is vannak.


Összességében nem igazán értem a kérdésedet és nagyon nem is érdemes ezen rágódnod. Ha szerinted ezek rossz helyek, akkor ne menj oda. Én se járok már, de 18-24 éves koromig tök jól éreztem magam az ilyen helyeken. Aki meg drogozni akar, az be tudja szerezni máshonnan is, ne aggódj.

Körülbelül olyan a kérdésed, mint amikor jön a szülő, hogy nem engedi a 16 éves lányával együtt aludni a barátját, mert biztos megdugja majd... könyörgök, nem csak este, nem csak ágyban lehet dugni!!! :D

2022. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt csak halottam de mint írtam sosem voltam ilyen helyeken. De ettöl függetlenül még mindig teret ad a diszkriminációnak ezen kívül egy sima étteremre ilyen feltételek mellet ráhívnák a fogyasztóvédelmet de a szórakozóhelyekre nem lehet. Miért? Milyen módon lehetséges az hogy más szabàlyok vonatkoznak az ilyen helyekre mint egy sima boltra vagy étteremre??
2022. nov. 19. 17:14
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as Ez nem igaz mert éttermek esetében nem lehet csak úgy sorba állítani az embereket és eldönteni ki mehet be ki nem mert ebben az esetben rájuk hívnák a fogyasztóvédelmet. Csak alapos indokkal lehet valakit nem beengedni egy étterembe de a szórakozóhelyeken indok se kell. A balhés meg a “tisztességes“ üti egymást mert jelen esetben a “tisztességes“ (ha bár ez relatív fogalok) a törvénytisztelö állampolgárt kell hogy jelentse aki nem balhèzik és nem megy bele felesleges konfliktusokba csak ha tényleg muszáj. Az hogy 14-18 évesek gyakran vannak ott csak szintén a betiltás mellet érv vagy a sokkal erösebb ellenörzés mellett. Az pedig hogy lehetnek balhék vagy hol szerezhetnek be drogot máshol nem változtat azon hogy ök is törvényt szegnek ha illegális szereket árulnak pont ezért lenne jobb minimum erösebb szabályozàsokat vagy akár egyenesen tiltàst bevezetni de valamièrt mègsem teszik. A kérdés az hogy mièrt.
2022. nov. 19. 17:22
 6/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"sima étteremre ilyen feltételek mellet ráhívnák a fogyasztóvédelmet de a szórakozóhelyekre nem lehet"


Könyörgöm. Egy pár sör után a szórakozóhely közepén legálisan markolászhatod a csaj seggét, smárolhattok és az égvilágon senkit nem fog ez zavarni. Max félrelöknek és azt mondják hogy menjetek szobára...

Ezek a szórakozóhelyek pont azért vannak, hogy el tudd engedni magad, táncolhass, ihass, bulizhass, ismerkedj idegenekkel, stb.


"éttermek esetében nem lehet csak úgy sorba állítani az embereket és eldönteni ki mehet be ki nem mert ebben az esetben rájuk hívnák a fogyasztóvédelmet."


Dehogynem, egy étterem is eldöntheti, hogy kiket szolgál ki és kiket nem. Az étteremből is kidobnak, ha hangoskodsz és csatak részeg vagy. Ha nem az odaillő módon viselkedsz.


"ök is törvényt szegnek ha illegális szereket árulnak"


Ki árul illegális szereket?? Egy szórakozóhely pultjából nem tudsz koko-t venni...

Látszik amúgy hogy még nem voltál ilyen helyen :D

A kétes alakok odamennek hozzád és megmutatják milyük van. Legyen az szívható formában vagy por formájában.

Aztán te vagy elfogadod, vagy elutasítod.


Hány éves vagy kérdező? Azért mielőtt véleményt formálnál valamiről, lehet érdemes lenne elmenni egyszer-kétszer egy-egy ilyen helyre.

2022. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os Igen nyilvánvalóan kidobnak egy étteremböl ha balhézol de ez nem ugyanaz mint a sorba állítanak embereket és majd a kidobó kedve szerint eldönti hogy kimehet be. Mint már sokszor írtam nem voltam még ilyen helyeken csak a hallottak és az olvasottak alapjàn írtam hogy árulnak illegális szereket egyes szórakozóhelyeken. Nem hinném hogy mind hazudnának ezért az országban 1-2-ben biztos lehet ilyen is, de ha még 1-2 ilyen sincs amit most leírtàl “félrelöknek“ (=bántalmaznak és megsértik a jogaid!!) az elözö válaszoló talán pont te azt írta hogy nagyon sok 14-18 éves is ilyen helyekre keveredik ami már önmagában elegendö ok arra hogy legalább megpróbálják betiltani az ilyen helyeket de még a nagyon fiatal18-24 év közti korosztály is önmagában is indokolná a szándékot hogy jobban szabályozzàk az ilyen helyeket.
2022. nov. 19. 17:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Lássuk be az ilyesfajta helyektöl pont a fiatalokat kéne a legjobban megvédeni erre többségében ök járnak oda rádásul 18-24 évesen az az konkrètan gimnazista tinédzser gyerekek sajnos már simán mehetnek 18-19 évesen de ez még legális. Viszont hiába legális sajnos de minimum szándék lehetne a fiatalok védelmének érdekében erösebb szabályozásokra hiszen mégis csak a 21. század Európájában élünk. Ugyanakkor a sok 14-18 éves ilyen helyeken már 100%-osan indokolná az ilyen helyek betiltását is akàr ugyanúgy ahogy a rosszul ellenörizhetösèg az állítólag rendszeres balhékkal párosulva is. Az azétt nagyon sok kérdést vet fel hogy ennyire ellenörzik kimehet be de 14-18 éves gyerekeket beengednek. Ezt az egyik válaszoló maga is írta. Nagyon sok minden szól az ilyen helyek ellen amelyek közül csak az egyikre írtátok biztosan hogy nem igaz az illegális szerek árusítására de a többi még mindig áll.
2022. nov. 19. 17:52
 9/12 anonim ***** válasza:
AZt nem tudom, hogy milyen jogaik vannak, de érthető, ha gyanús embert nem engednek be, csak a gyanúság megállapítása öncélú. Bár sok cigány balhézik, ha valaki cigány de ő csak szórakozni akar, akkor jogosan van kiakadva, ha nem engedik be.
2022. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"járnak oda rádásul 18-24 évesen az az konkrètan gimnazista tinédzser gyerekek"

Vagyis egyetemisták, a gimnazisták fiatalabbak, még az évvesztes kéttanynyelvűsek is leérettségiznek 20éves korukra, a többség meg 18 évesen.


Én sem járok ilyen helyekre, mert érzékeny a fülem, meg nem szeretem a tömeget; de aki igen, az hová menjen? Hol táncoljanak?

Az külön poén, hogy egy 18 év felettitől, aki dolgozhat veszélyes munkakörben, mehet katonának, felelősséget vállalhat nehézgépek kezelésérre, lehet képviselő, miniszterelnök is, az nem mehet el egy táncos helyre...


Egyébként az éttermek ellen nem lépsz fel, akik nem engednek be senkit csak öltöny-nyakkendő kombóval?

Te vagy az, aki betiltatta volna a repülők nyílt kommunikációját és a vegyészettel/biokémiával kapcsolatos könyveket?

2022. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!