Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Női kvóta törvényi bevezetésév...

Női kvóta törvényi bevezetésével nem hogy pont erősítjük a nemi állapotra való figyelmet? Így létrejön egy felerősített különbségtétel a nemek között törvényi szinten?

Figyelt kérdés

Nem az volna a megfelelő hozzáállás, ha nem lenne különbségtétel a két nem között sem törvényekben, sem szóhasználatban, sem fizetésben, sem ügykezelésben?

Fel sem merülne, hogy férfi vagy nő egy munkára jelentkező, vagyis ez nem volna tényező a döntésnél.

Ehelyett pont, hogy a döntésnél felerősítik törvényileg, hogy oda kell külön figyelni többszörösen, hogy nő vagy férfi.

Megint ha liberálisan fognák fel és nem túlszabályoznák, lehet a társadalom saját maga megoldaná, míg az 'okos-oktondi' szervezetek maguk fontossága tudatában törvényekkel próbálják megoldani.



2022. nov. 28. 11:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ráadásul ezzel kimondatlan leértékelik a nőket, mert bennük lesz az a rossz érzés tudatalatt, hogy azért kapták meg a munkát, kinevezést stb. mert nők és kvóta miatt előírás. A férfiak meg védekezhetnek, hogy nem ők voltak sikertelenek, hanem a nők a kvóta miatt részesültek csak előnyben.

Egyébként egy vagány öntudatos nő ezt el sem fogadja, hogy rá kvótát írjanak ki.

2022. nov. 28. 11:07
 2/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát igen, szerintem ez pont olyan probléma, akit mindenki megközelíthet mindkét oldalról és tulajdonképpen nem lehet azt mondani, hogy ne lenne igazsága.
2022. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Igen, teljesen igazad van. Hiszen minden felelős vezető pozícióban lévő férfi tökéletesen alkalmas a munkájára, szakmailag kifogástalan, senkinek nem rokona, komája, kiváló vezetői képességekkel rendelkezik, egyiket sem azért vették fel egy női jelentkező helyett, mert neki nincs méhe, hiszen semmilyen előítélet nincs a női munkavállalókkal szemben. Csak ezek a hülye nők képtelenek felfogni, hogy ők egyszerűen butábbak és tehetségtelenebbek, mint a férfiak. Egyszerűen nem tudják már, hol a helyük.
2022. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3. Látod pont a nemi irányt erősíted. Hogy férfizel és nőzöl. Egy munkavállalónak ez kellene lennie az utolsó szempont ami miatt felveszik.

Te örülnél ha azért vennének fel mert nő vagy és nem azért mert hozzáértő és agilis rátermett ember vagy a feladatra. Elég leértékelő lenne nekem a tudat.


Egy nőt is fel lehet venni amiatt mert valakinek a rokona, esetleg mert csinos vagy többet vár a főnök tőle. Ez nem érv.

Sőt még jobban összekuszálja ezt a rossz rendszert.

2022. nov. 28. 12:09
 5/11 Isti22 ***** válasza:

Sajnos a valóság az - és épp ezért van szükség a kvótára - hogy a munkaadók a férfiakat pusztán a nemük miatt alkalmasabbnak találják az adott pozícióra.


Persze lehet, hogy nem a kvóta a legjobb megoldás, de azt már láthattuk/látjuk, hogy a társadalom nem oldja meg saját maga.

2022. nov. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez kellene legyen az utolsó szempont, de nem ez. Pont ezért van a kvóta. Nyilván ez egy nagyon leegyszerűsített megoldás egy sokrétű problémára.
2022. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Én nő vagyok, és engem speciel zavarna, ha azért venne fel valaki, mert nő vagyok.

Attól úgy érezném, hogy a képességeim, szaktudásom nem is igazán számít. Akkor meg minek tanultam?

Olyan meg nincs, hogy egy állásra két tökéletesen egyformán alkalmas ember jelentkezik, csak épp más nemű.

2022. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. na hát ez az. Erről írtam korábban. Ha nem is kimondva de érzékeltetnék hogy női neme miatt vettek fel valakit a kvóta rendelet alapján.

Milyen már? Így úgy érezheti hogy többet kell tennie mint a 'normál' munkatársak és máris kiszolgáltatott lesz, valamilyen szinten frusztrált.

2022. nov. 28. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen egyetértek a kérdezővel. Bárminemű kvóta bevezetése gyakorlatilag megerőszakolása az adott területnek.

Ma női kvóta. Oké, vannak akik egyetértenek vele. Holnap mi lesz?

40 év feletti kvóta?

Kisebbségi kvóta?

Gyerekeit egyedül nevelő szülő kvóta?

homoszexuális kvóta?


Ha a női kvótát elfogadjuk megoldásként, akkor a többit miért nem lépjük meg?

2022. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vitaindítóként érdemes elolvasni pl. a következő cikket: [link]

Itt a félremagyarázásokkal, helytelen következtetésekkel szerintem sikerült szintet lépni az írójának.

2022. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!