Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sikerült valakinek jelentkezni...

Sikerült valakinek jelentkeznie az Ukrán-Magyar Nagykövetségen az International Legion of Defense of Ukrain , az Ukrán Nemzetközi Légióba? Hiába hívom őket, senki sem veszi fel a telefont, vagy ha igen akkor is sak ukránul hajlandóak beleszólni.

Figyelt kérdés

Emailekre ugyancsak 2 hónapja nem válaszolnak, pedig még ukránra is lefordítottam :(

Valakinek bármilyen ötlet, hogyan lehetne elérni, hogy sikerüljön elmennem az interjúra és csatlakozhassak a sereghez?



#ukrán #légió #international legion #international legion of defense of ukrain #ILDU #Ukrán nemzetközi légió
2022. dec. 8. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én óvatosan hívogatnám őket a helyedben, az idegen fegyveres erőkhöz való csatlakozás vagy az erre való toborzás büntetendő, 1-5 évvel honorálják (BTK 146.§).
2022. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elolvastam az ide vágó paragrafust amit küldtél,de akkor nem értem, hogy az ukrán nemzetközi hadsereg oldalán miért írják, hogy az adott ország konzulátusán lehet jelentkezni és még az elérhetőségét is leírják nekik. :/

A következőt az odakukról másoltam be:


How to fight for Ukraine: 7 steps


Step 1. Contact the Ukrainian embassy in your country, and ask to join the Ukraine International Legion.


Step 2. Prepare your documents and equipment according to the Embassy requirements.


Step 3. Interview with a Defense Attaché of the Embassy of Ukraine to review your application to volunteer for military service.


Step 4. Receive a Visa Settlement with the Ukrainian Consul.


Step 5. Get instructions on traveling to Ukraine and advice on gathering any outstanding documents or equipment.


Step 6. Arrive in Ukraine.


Step 7. Sign up at the meeting point of the International Legion upon arrival and begin your service.

2022. dec. 9. 00:50
 3/5 anonim ***** válasza:

2#:

1. Eleve az #1 által idézett törvény CSAK magyar állampolgárokra vonatkozik, mert magyar törvény. Tehát az Ukrán toborzó irodákat (és egyéb hatóságokat) nem köti a magyar Büntető Törvénykönyv. Nekik nem kell megfelelniük ennek.


2. Meg egyébként miért is érdekelné őket, ha valaki ezzel a saját hazájában törvényt sért? Ők harcoló katonákat akarnak, minden ami ezen túl mutat az legyen a jelentkező problémája. Sőt ha tudják is hogy a magyar állampolgárt ezért büntetik, nekik nem érdekük (de kötelességük sem) hogy erről tájékoztassanak.


3. Harmadsorban, ami felhívást olvasol, nem kizárólag a magyar jelentkezőknek szól, hanem egy nemzetközi felhívás. És biztos vagyok benne, hogy nem minden országban büntetik azt (vagy nem ilyen keményen), hogy valaki saját döntése alapján elmegy zsoldosnak egy idegen országba.


De a 100%, egyértelmű választ itt megkaptad: Ha magyar állampolgár vagy, és idegen országba (katonai szövetségen kívülibe) elmész harcolni, sőt már csak ajánlkozol erre, az is büntetendő.

2023. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja most olvasom, levelet is írtál nekik? Pffff....

Örülj neki hogy nem válaszoltak.


Mondjuk amíg nem derül ki nincs baj... És nem hiszem hogy az Ukrán hatóságok a "baráti" Magyarországnak jegyzéket küldenek a jelentkezőkről :D


De ha szerencséd van, és csak a feltételeket kérdezted, az talán nem számít még ajálkozásnak.


De ha azt az ukrán toborzóknak egyértelműen leírtad, hogy szeretnél csatlakozni, akkor az ajánlkozás tényállás megvalósult (akkor is, ha arra érdemi választ nem kaptál), és nagyon valószínű hogy ezzel a bűncselekményt meg is valósítottad.

2023. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De én is kérdeznék ha nem baj, ha nem akarsz nem válaszolsz.


Mi vezérel valakit arra, hogy egy relatíve békés országból, ahol még a sorkatonaság sem kötelező? Ahol halottat ravatalozáskor, húscafatokat és vért pedig csak a konyhában lát az átlagember. És erre innen valaki el akar egy olyan helyre utazni, ahol minimális kiképzéssel tulajdonképpen a koporsója is elő van készítve... Ahol kín(zás), szenvedés, nélkülözés, idegen környezet, minden honnan áradó halál látványa, és örök életre szóló trauma várja.


Mások inkább onnan menekülnek, pedig nekik még hazafias kötelességük is lenne valahol a hazájukat megvédeni.


És értem azt is, hogy valahol az oroszoknak meg kell mondani hogy "sztoj!", de most azért (még) egy EU-s állampolgárnak nem kell ehhez az életét feláldoznia. Mellesleg ezért áldozatot így is hoz mindenki valamilyen mértékben, akár akarja akár nem...

2023. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!