Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kedves ismerősömnek...

Egy kedves ismerősömnek elhunyt az apukája.Az apukája nevén volt egy autó.Én azt az autót meg szeretném vásárolni.Szeretném addig használni az autót, míg le nem zárul a hagyatéki eljárás. Mi lehet a hivatalos megoldás?

Figyelt kérdés

Ebben az esetben írhatunk e kölcsönadási szerződést az elhunyt(tulajdonos)fiával addig ameddig le nem zárul a hagyatéki eljárás?

Ha nem kölcsönadással, akkor hogyan lehetne megoldani, hogy hivatalosan tudjam használni addig az autót?



2022. dec. 10. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogi kérdésekben a jogiforum.hu-n több értelme lenne feltenni (vagy legalább itt ne az egyéb kategóriába írd ki). Egyébként szerintem lehet, a biztosítás ilyenkor érvényben marad a hagyatékiig. Műszakija rendben van az autónak? Azzal szokott gond lenni.
2022. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint én is írhatnék számodra egy kölcsönadási szerződést arra az autóra.

Az elhunyt fia még NEM ÖRÖKÖLTE MEG az autót, mert a hagyatékot nem adta át a közjegyző az örökösnek (örökösöknek). Csak ezek után rendelkezhet az örökös az autóval (a hagyaték tárgyával).

A halál pillanatában az öröklendő vagyon érinthetetlenné válik, nem szabad vele rendelkezni, amíg nem jogerős a hagyatéki végzés.

2022. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A hagyatéki eljárás lezárulásáig szerintem nem írhattok ilyen szerződést.
2022. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írni ugyan lehet ilyen szerződést, de eleve érvénytelen, előírásellenes és igazoltatásnál lebuknál.

Van egy kérdésem: Mi lesz akkor, ha ne adj' Isten, de balesetet okozol, vagy Neked okoznak kárt abban az autóban?

Kérjétek meg szépen a közjegyzőt, hogy ha lehetséges, hozza előre a hagyaték letárgyalását. Indokold meg, miért akarod ezt.

2022. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!