Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jófogáson vettem elég jó áron...

Jófogáson vettem elég jó áron egy erős procit, de mint kiderül utólag hogy lopott. Így merjem használni?

Figyelt kérdés

Jófogáson vettem 20 ezer forintért egy i7-8700k- t, meg is érkezett a proci és működik is. De utólag kiderült hogy lopott cuccokat ad el ez a fazon. Nekem lehet ebből bajom?

Hiszen kifizettem a terméket és én azért vettem hogy használjam...



2022. dec. 13. 14:02
1 2 3 4
 1/31 ludicrousSpeed ***** válasza:
67%

"Hiszen kifizettem a terméket és én azért vettem hogy használjam..."


Attól az még orgazdaság marad.

2022. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

És hogy derült ki, hogy lopott?


Igen, jogilag ha tudsz erről, akkor bezony felelősségre vonható vagy. Nem azért, mert megvetted, hiszen azt jóhiszeműen tetted, hanem mert miután megtudtad, nem fordultál a hatóságokhoz. Ezzel persze a proci visszakerülne az eredeti tulajdonosához, te meg futhatnál a pénzed után, meg pereskedhetnél a tolvajjal/orgazdával.

2022. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
De az engem nem érdekel hogy Ő lopta, én használni akarom a procit, kifizettem. Innentől kezdve engem nem érdekel a többi.
2022. dec. 13. 14:47
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Szépen jelentsd be a rendőrségen, bár még nem biztos, hogy lopott, ahogy az sem, hogy tényleg ezt a példányt lopták-e el valakitől. Még vissza is kaphatod a pénzed, ha elkapják.
2022. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 ludicrousSpeed ***** válasza:
71%
Nem téged kell, hogy érdekelejen. A hatóságoknak fontos ez, szeretik az orgazdákat a helyükre tenni (léegalábbis az én környékemen).
2022. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
"lopták el valakitől"
2022. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ha ellopnak tőled valamit, aztán ezt eladják egy harmadik embernek, aki nem tudja jogy lopott, akkor károsultként is úgy fogod gondolni, hogy "áhh, használja csak nyugodtan, elvégre fizetett érte"? Ne kelljen már dedós szinten elmagyarázni.
2022. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Végül is ha igaz ez a történet, eme kérdés kiírásával legalább bebiztosítottad, hogy ha nyomozás indul elelned, akkor nem fogsz tudni még enyhíteni sem azzal, hogy hát én nem tudtam róla.
2022. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Miután megvádoltál valakit lopással, nem kizárt hogy téged fognak megbüntetni rágalmazásért.
2022. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%
#9 Mivel gondolom nem óriásplakáton rágalmazza, és nem ezzel indít, hanem hogy tőle vette, aki állítólag lopott holmikat árul, nem lesz semmilyen jogi következménye. Mondom ezt mint fotelügyvéd :)
2022. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!