Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági ügy lehet ebből?...

Bírósági ügy lehet ebből? (Fontos)

Figyelt kérdés
Igénybe vettem egy online virtuális irodai szolgáltatást. Minden jól ment majd egyszer csak megjelent egy random 60.000 forintos "aktiválási számla", ami regisztrációnál nem volt feltüntetve. Gondoltam valami tévedés, de kiderült hogy nem az, sőt, utána néztem a dolognak és kiderült, hogy undorító módon mindenkivel ezt csinálják. 1 csillagos értékelésük van több száz vissza jelzésből. A gond hogy elkezdtek fenyegető e-maileket küldeni, hogy meg szegtem a szerződést és ha nem fizetek még ma akkor ügyvedhez vagy behajtóhoz kerül az eset. Írtam nekik egy e-mailt hogy ez nem korrekt és nem fogok fizetni, illetve a szerződést is bontom. Az oldalon a cégem neve van megadva (ami Amerikaban van regisztrálva), a telefon számom, nevem es lakcímem. Undorító, amit művelnek és nem szeretnék fizetni. Bajban lehetek ez miatt?

2022. dec. 19. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ügyvédet kérdezz meg.
2022. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerződést írtál alá? Ha igen abban szerepelt akár az apróbetűs részben? Ha igen akkor sajnos nincs mit tenni.
2022. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá semmit fizikailag. Csak simán regisztráltam az oldalra, meg adtam a kért adatokat és fizettem egy szolgáltatásért. (Aminek ugye még volt pluszban egy nem feltüntetett díja)
2022. dec. 19. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
#3 Neten ÁSZF mit mond? Ha bepipáltad regisztrációnál hogy elfogadod az ugyanaz mint az aláírás.
2022. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég zavaros a kérdés, de vélhetően igénybe vettél egy szolgáltatást, amiért fizetned kell (akár többféle jogcímen is), nem értem, mi a felháborodás oka. Az "undorító" nem jogi kategória, a leírás alapján jogszerűen követelik a szerződésben foglalt összeget.
2022. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ez esetben ők konkrétan mit tudnak tenni? Személyit nem töltöttem fel az oldalra.
2022. dec. 19. 14:20
 7/9 A kérdező kommentje:
#5. Igen, végülis jogszerűen követelik az összeget, viszont ilyen formában, hogy regisztrációnál nem volt konkrétan feltüntetve ez számomra kész átb***ás.
2022. dec. 19. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: Ez a te magánvéleményed, ha valami le van írva a szerződésben, az jogszerűen követelhető.
2022. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok évvel ezelőtt az ingatlanaprod weboldallal jártam így kb. Ingyenes apróhirdetés, az apróbetűben ott volt, hogy ha nem mondod le, automatikusan megy tovább szép összegekért a hirdetés. Jött is a csekk levélben 72 000 ft-ról még 2009-ben. Nem kaptam röhögőgörcsöt. Telefont nem vették fel, e-mailre nem válaszoltak, lemondani meg nem lehetett, mert a profilomban nem volt ilyen opció. Viszont küldözgettek e-maileket, hogy rámküldik a behajtót, ha nem fizetek, mert én előfizettem náluk és nem rendeztem a számlát.

Utána néztem a neten. A hapsinak több ilyen weboldala is volt, rengetegen tettek ellene feljelentést. Én is. Nem tudom, mi lett a sorsa a palinak. Lehet még mindig üzemel.

2022. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!