Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő - gyerek kapcsolat...

Szülő - gyerek kapcsolat megszüntetése jogilag lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam a kérdésem és inkább valami jogi kategóriába kéne, de hátha kapok itt valami segítséget.


Szeretnék mindenféle kapcsolatot, hivatalosan is megszüntetni az apámmal. A nevét már levettem, de azt is szeretném, ha soha többé semmilyen közöm nem lenne hozzá semmilyen szinten, jogilag sem.


El fogok menni jogászhoz, de már csak januárban tudok majd az igazgatási szünet után, de addig is foglalkoztat a kérdés, hogy lehetséges - e a szülő gyerek kapcsolat megszüntetése hivatalosan is, mintha soha nem lett volna az apám?


34N



2022. dec. 21. 08:21
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
78%
Ha lehetséges, kérlek írd meg, hogyan.
2022. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Ezen kívül mit akarsz megszüntetni?

Új anyakönyvit nem kapsz, látogatni nem kötelező. Az örökséget meg nem kell majd elfogadni

2022. dec. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván nem lehet, mindig is az apád marad, ha szeretnéd, ha nem... Erre azért gondolom 34 éves fejjel már magadtól is rájöhettél volna...
2022. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A szülői státusz maga tudtommal nem megszüntethető. Ugyan az apaság vélelmen alapul eleve, van pár eset, amikor nem megtámadható, például amikor azt bíróság állapítja meg.

Rég volt a családjog, a Ptk. Negyedik Könyvében a IX. és X. Fejezetben találsz releváns rendelkezéseket.


Amit szeretnél, szerintem önmagában nem elintézhető. A 08:38-as válaszoló írta jól, szerintem az öröklésben lesz ennek jelentősége, azt hiszem a kötelesrészt is el lehet utasítani.

2022. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Örökbefogadással lehetséges jogilag megszüntetni a szülők jogait, de az csak kiskorúként lehetséges
2022. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, mint a válásnál, hogy adnak egy hivatalos papírt, hogy többé nem az apám, vagy nem tudom

.. Azért kérdezem!

2022. dec. 21. 09:07
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Megspórolom neked az ügyvédi költséget: ilyen nincs.
2022. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Vérségen alapuló kapcsolatot a jog se tud meg nem történtté tenni, megszüntetni. A bontóper egy olyan viszonyt szüntet meg, amelyet a felek saját döntésükből hoztak létre.

A 09:02-es írta jól, az örökbefogadáson alapuló szülői státusz az, ami megszüntethető jogilag is.


(08:58-as voltam)

2022. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
2-nek: pl. a szülőtartási kötelezettséget.
2022. dec. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

9: az egy vicc, még olyan esetekben is, amikor megítélik. kb. 1% sincs...

És kb. havi 8-10e ft.

De itt szerintem a kérdező fejében van a probléma, nem az apjánál....


A géneket nem tudja kivonni magából. :-D


Távoltartási intézkedést meg csak abban az esetben lehet kezdeményezni, ha durván zaklatja őt az apja...

2022. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!