Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdésemre a törvény megoszt...

A kérdésemre a törvény megosztását kérem. Ha például egy nyugdíjas személy olyan helyen végez munkát ahova külön szabályokat is el kell sajátítania, Pl BV, UrH forgalmazás stb, munkáltatónál az milyen besorolásba tekinthető törvényesen?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített, vagy minimálbér alkalmazás vonatkozik e, az ilyen dolgozókra? Az ilyen dolgozókat a nyugdíjas szövetkezet alkalmazhatja e minimálbéren és adhatja a munkáltató rendelkezésére a személyt?
2023. jan. 10. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogban annyira járatos. De Én BV (Büntetés Végrehajtás)munkakörben dolgoztam 30 évig.Nagyon szigorú szabályokat kel betartani az URH készüléken történő bejelentkezéseknél közléseknél jelentéseknél, mert azt a közéléseket rengetegen hallják.Vizsgázni kellett e készülékek használatából.Hát én nem ismerem a nyugdíjas szövetkezet törvényeit, rendelkezéseit. De a fenti munkakörök ellátása nagyon szigorú előírásokat fogalmaznak meg a szabályok. Szerintem ilyen munkakörök ellátására csak vizsgázott BV dolgozó alkalmazható. De nyugdíjasok ilyen munkahelyeken nem is dolgozhatnak a törvény előírásaival.
2023. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!