Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Talan tudt0k segiteni nekem...

Talan tudt0k segiteni nekem ebben az ugyben. barmi jotanacsot szivesen fogadok, mert eleg tanacstalan vagyok. Csalad,Temetes,Orokseg temakorben. ?

Figyelt kérdés

Essunk is neki.


Apam 2 eves korom ota nem el velunk, elvaltak a szuleim.

Anyukam ujrahazasodott, lett egy ocsem is. Sose tiltottak,hogy talalkozzak apammal.Inkabb tobbszor csalodtam benne,hogy nem jott el a megigert talalkozora,de teltek multak az evek es tulleptem ezeken.


Apam nem hazasodott ujra,csak "ketyegtetos" baratnoi voltak.


Ma tudtam meg,hogy akkor felkototte magat (kb 98 kornyeken) egy kotelre es a baratnoje vagta le rola. Ezen kattogok egesz nap,hogy en errol nem tudtam, bar akkoriban lehettem kb 8 eves.


Lenyeg, azota mar felnottem, kulfoldon elek, hazas vagyok, nem keressuk egymas tarsasagat.


A kerdes ami foglalkoztat az az oroksegrol valo lemondas (ami tobbnyire banki es uzsorakamat) modja es menete.


Illetve a temetes koltsege. Kovezzetek meg erte,de nem akarok ezzel foglalkozni. Sose volt ott mellettem,sose foglalkozott velem, a csalad es a rokoni kapcsolatokat az alkoholizmusaval megkeseritette.

Nem haragszok ra,inkabb kozonyos vagyok. Kerdes,hogy hogy tudok lemondani a temetes koltsegerol? Tenyleg ugy van,hogy ha le is mondok,amit megtehetek, akkor a mas elo rokonokra, eseteben a testvereire terhelik ra?


Igyekeztem egyszeruen es erthetoen irni, ha valami nem vilagos akkor lehet kerdezni.



2023. jan. 13. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghal, vissza utasítod az orokseget és ezzel le van zárva az egész probléma.
2023. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem állnék vele kapcsolatban semmi költséget. Ugyanez a helyzetem. Az örökségét rég elherdálta, tartozás és hitel marad csak utána. Mivel sosem volt igazán az apám, így oldja majd meg, akivel esetleg törődött. A dilis nője pl.
2023. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Költséget akkor tudnak rádterhelni, ha örökölsz utána. Nem tudom, amúgy milyen költségekről lenne szó, nem világos ez. Az uzsora illegális, szóval vaószínűtlen, hogy egy uzsorás felveszi a kapcsolatot a közjegyzővel, ha meg illegálisan próbálja valaki visszaszedni a kölcsönt, az rendőrségi ügy.
2023. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

OK, az megvan,hogy az orokseget visszutasitom,ez rendbe is van.

A gondom igazabol a temetesi koltseg. Raterhelik a testverekre?

es itt jon be az hogy kezdek lelkiismereti kerdest csinalni belole, mert a testverei kozul a novere mindig nagyon kedves volt velem, a mai napig az. En meg toljak ki vele,hogy raterhelik?..ertitek.. ez annyira nem korrekt

2023. jan. 13. 11:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Volt élettársa? Mert ha igen, akkor neki kell gondoskodnia a temetésről.

Amúgy igen, Ti következtek, aztán a testvérei (ha szülei már nem élnek). De ha nem vállalja senki, akkor az önkormányzat megteszi.

2023. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha egyetlen gyermeke sem akarja (vagy más rokona, szomszédja) sem akarja eltemetni, akkor az önkormányzat temeti el köztemetéssel. A temetés költségét az önkormányzat vagy ráterheli a halott ingatlanára, vagy az elhunyt gyermekeitől követeli. Megoszlik a követelt összeg annyi felé, ahány gyermek van. Ha valaki nem tudja kifizetni, kérhet részletfizetést. Ez a jogi szabályozás.

A gyakorlatban ha egy nagy városban élt, vagy Budapesten, és a köztemetést egyetlen gyermeke sem kérelmezi, mert annyira nem törődnek vele, hogy nem is tartják a kapcsolatot, nem is jut tudomásukra haláleset, akkor az önkormányzat temeti el és elkezd nyomozni, hogy kik lehettek a gyerekei, voltak-e egyáltalán.

Mivel nem édesanyád, hanem édesapád és nincs olyan adat az igazolványunkba, hogy apja neve, ezért roppant nehezen fognak benneteket megtalálni. Ha kisváros, falu, ahol a szomszédok mindenkiről mindent tudnak, akkor pikk-pakk előkerül legalább egyik gyermek és ő nyilatkozni fog a többiekről, ha nem akarja egyedül kifizetni a temetés teljes költségét.

2023. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem,nincs elettars. Nincs masik gyereke sem(tudomasom szerint)


Az uzsoraskamat behajtasaval kapcsolatba szerintem igazad van.


A testvereik is visszautasithatjak? Vegulis,miert ne. Csak egyikuk annyira lelkiismeretes,hogy nem hiszem,hogy megtenné.

2023. jan. 13. 11:12
 8/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Mindenki visszautasíthatja a rá eső részt teljes egészében, de a teljes örökséget, ez alatt azt értem, hogy ha van mégis valami kis vagyon, akkor olyan nincs , hogy a vagyon kell, a tartozás nem kell, csak olyan lehetőség van, hogy azt nyilatkozod, semmi sem kell. Nem kell hazautaznod, megbízhatsz egy ügyvédet és ő megjelenik helyetted a közjegyzőnél.
2023. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azota kulfoldre koltoztem, cimet se tudja senki,csak Anyukam. 0 egyebkent az en partomon van es azt tanacsolta,hogy ne menjek bele ebbele,mondjak le ugyved elott mindenrol es a tobbit majd megoldja az onkormanyzat a testverek kozott. Csak igy meg pont azzal a rokonommla tolok ki a legjobban aki azota megozvegyult idos asszony.

Awh,,nehez dolog a csalad,nem is banom,hogy kulfoldre koltoztunk. Nem kell ezekkel a szituaciokkal napi szinten talalkoznom.

Apja neve, anyja neve.. na ez erdekes,mert amikor meghazasodtunk akkor az anyakonyvvezeto az apja nevet irta be a konyvbe. Komoly,nem viccelek. Azt is megkerdeztek,hogy mi a foglalkozasa.

2023. jan. 13. 11:20
 10/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a hagyatéki tárgyaláson lehet nyilatkozni arról, hogy lemondasz az örökségről (ami adott esetben lehet mínuszos is a hitelek miatt). Ilyen esetben tehát a tartozást sem öröklöd (aki igényt tart az örökségre, az örökli a tartozást is).

A temetés költségét tudomásom szerint annak kell állnia, aki örököl utána. Ha lesz más örökös, aki nem mond le az örökségről, akkor neki. Ha minden örökös lemond róla, akkor tehát e logika szerint önkormányzati temetést kap.

De ha biztosra akarsz menni, kérdezz meg egy (magyarországi) ügyvédet erről.

2023. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!