Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok bejelenteni a...

Hol tudok bejelenteni a szoftverrendőrségnek illegális tartalmakat megosztó (filmek, zenék, játékok, programok, e-bookok, stb. ) warez oldalakat?

Figyelt kérdés
És ha megtörténik a bejelentés, akkor egy ilyen oldal milyen szankciókra számíthat? Esetleg azoknak az embereknek is meggyülhet a bajuk, akik regisztráltak erre az oldalra (általában emelt díjas sms-sel, hogy a kivánt tartalmat letölthessék).
2008. dec. 26. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Miért kéne bejelentened? Konkurencia?
2008. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem konkurenciáról van szó. Egyszerűen érdekel.
2008. dec. 26. 22:07
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem tudnak semmit csinálni, amíg a szerverüket nem tudják lenyomozni. Ezt meg elég nehéz, mivel bonyolult "útvonalat" készítenek hozzá. Ha sikerül, akkor lefoglalják, nyomozás, letartóztatás, stb.

A regisztráltakat nem bántják, mert azokra a nagyhalakra vadásznak, akik ipari mennyiségben töltenek fel. Különben meg letölteni saját használatra lehet, de nem szabad tárolni, kiírni cd-re dvd-re. Ez már büntetendő.

2008. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nagy a képzavar magyarországon ebből.

a szoftverrendőrség NEM hivatalos szerv, csak egy egyesület.

magyarországon a letöltés NEM bűncselekmény, és nem is szabálysértés. (ugyanis az SZDSZ-en kívül az összes parlamenti párt ez ellen szavazott)

És mindezt az otthoni, saját felhasználású állományokról írtam, a céges szoftverhasználat egész más tészta.

*robin*

2008. dec. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Ne rosszindulatuskodj, én pl. zenerajongó vagyok és régen hatalmas pénzeket emésztett fel ez a hobbim és nem is tudtam megszerezni mindent amit szerettem volna.
2008. dec. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%

Az, hoyg te egy oldalt bejelnetesz semmit nem ér. Akik azokat az oldalakat üzemeltetik nem kezdők, értenek hozzá, és gondoskodtak arról, hoyg ilyen esetben ne juthassanak el hozzájuk. Neked fizikailag is meg kell adni a tettesek tartózkodási helyét, különben az eljárás egy ponton meg fog akadni. Valszeg a szervert még ki tudják nyomozni, letiltani az oldalt, de a tényleges elkövetőket nem találják meg, maximum valami bűnbakot, akit bepaliztak.


Ugyanakkor kötve hiszem, hogy véletlenül tudtad meg annak a warez oldalnak a címét, és véletlenül jártál arra és nézetd meg miféle tartalmakat is lehet letölteni. Tehát a te feljelentésed legalább olyan etikátlan, mint az oldal üzemeltetése.

2008. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
A medvénél tudod bejelenteni.
2008. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, miért lenne jó neked, ha bejelentenéd...

Erről a kérdésről és gondolkodásról egyébként pedig az előző rendszer és az akkori "jelentsük fel a szomszédot is" mentalitás jut eszembe, amitől felfordul a gyomrom.

2008. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
A medvétől pedig kapsz 40 pénzt.
2008. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Csak 30-at. 30 pénz az árulók bére. :)
2008. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!