Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszájból szabálytalanul...

Muszájból szabálytalanul leparkolt kocsim vs. helyi "önkéntes rendőr" FB csoportba kitett kép miatti rongálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap este a panel előtti parkoló kijáratához tudtam csak leparkolni, mivel MINDEN hely foglalt volt. Mióta a szomszéd utcában fizetős övezet van, hozzánk jönnek az ottaniak is parkolni. Igen, szabálytalanul álltam meg, de úgy, hogy centizés nélkül ki lehessen férni. Még este felkerült a kocsim képe az egyik helyi facebook csoportba, ma reggelre (mikor akartam munkába indulni) látom, hogy mindkét zár be van kenve ürülékkel, és láthatóan valaki belerúgott a jobb ajtómba is. Nem horpadt be, de ott a bakancs nyom. Emiatt majdnem elkéstem a munkából.


Jogilag tehetek valamit? Nagyon nincs arányban a két cselekmény. Ha elállom a kijáratot és nem tudnak ki/be menni, akkor megérdemeltem volna. De így, hogy direkt hagytam helyet, mivel érdemeltem ki?



2023. jan. 16. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ki ellen akarsz jogilag tenni valamit? Van felvételed az elkövetőről? Facebook csoportba nem tilos feltenni egy autó képét.
2023. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki fért el? Lehet jött volna egy nagyobb autó vagy kukás, esetleg mentő, tűzoltó, ami így nem fért el. A következményeket az utóbbi kettő esetében gondolom nem kell ecsetelnem.


A panelok közti parkoló közterület, az parkol oda (szabályosan), aki akar.


Persze az autó rongálása bűncselekmény, de szerintem a magyar rendőrség nem sok ilyen esetet görgetett fel eddig.


Úgyhogy igazából egyikőtök viselkedése se volt szép. Vedd ezt tanulópénznek.

2023. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem volt itt semmi MUSZÁJ, mert lehetett volna állni a következő nem fizetős parkolóba is, nem csak a bejárathoz közeli 10-20-30 helyre.

2. Sajnos nincs mit tenni, bizonyíték hiányában a rendőrök sem tudnak mit tenni.

2023. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Parkolni csak arra alkalmas helyen szabad, ahol nem tiltja semmi és el is férnek. Ha tele a parkoló akkor tovább kell menned egy másikba. Még akkor is ha emiatt gyalogolnod kell majd. A rongálás miatt tehetsz feljelentést de sok értelme nincs.
2023. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy összefüggés van a kettő között? Azaz, hogy miután meglátta a kocsidat valaki a facebookon, azután indult el megrongálni? A címet is odaírta a képhez, hogy hol áll?

Nekem esélyesebb, hogy csak szimplán valakinek útba volt, és csak mellékes, hogy még a facebookra is kikerült.

2023. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha muszáj volt, nehogy 5 percet sétálni kelljen....
2023. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az történt, hogy valaki miattad nem fért el egy nagyobb autóval emiatt kiszállt és kiadta magából az indulatot.


Mikor múltkor a garázs kijáróm elé parkolt egy roma egy szakadt BMW-vel akkor én is kiadtam magamból az indulatot, mondjuk én csak leeresztettem a kerekeit. Kiállni meg úgy álltam ki, hogy a járdán mentem pár métert és a szomszéd kijáróján keresztül. Szerencséjère mire hazaértem eltakarították a roncsot.

2023. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenki hibás. Te rossz helyre álltál, ő pedig rongált. Komolyan! Ebben az országban a jogkövető magatartás ennyire nem divat? :D
2023. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még Te vagy felháborodva? És mi van,ha úgy tudsz parkolni, ha 1-2 percet sétálnod kell?
2023. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Tehetsz. Nem parkolsz tilosban és akkor nem kell elfogadnod, hogy annak ilyen következményei lehetnek.
2023. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!