Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behoztak egy órát a munkahelye...

Behoztak egy órát a munkahelyemre, hogy ajándék, aztán bejöttek érte, hogy elloptam. Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok

20 éves lány vagyok, egy egyszemélyes boltban dolgozom ahol váltjuk egymást egy másik eladóval. Tegnap reggel behoztak hozzám egy órát, hogy ajándék, elutasítottam de kb. Rám sózta a pali, letette és a boltban hagyta az eladótéren. Én eltettem a táskámba egyelőre, majd pár óra múlva mikor megérkezett a kollégám leváltani és a mosdóban voltam bejött érte egy nő, hogy én elloptam az óráját, nézze meg a táskámban és a kollégám belenyúlt, megtalálta. Majd a nő azt mondta vigyázzon velem, mert az előző munkahelyemen is ezt csináltam. Ez nettó kamu... Elvileg a nő videózott mikor bejött, szerintem tudom is ki lehetett a volt munkahelyemről.

Kérdésem az lenne, ilyenkor tudom-e bizonyítani, hogy a pasi hagyta ott a boltban?



2023. jan. 19. 10:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A boltban bemt nincs kamera?
2023. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod. Van-e pl kamerafelvétel?
2023. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nincs kamera, elég putri bolt szépen szólva.
2023. jan. 19. 10:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kamerátok az üzletben és nem találod meg a pasit, ő meg nem fogja elmondani, hogy ő adta az órát - akkor sehogy.

Azonban itt nem neked kell bizonyítanod, hogy nem loptad el, annak kell bizonyítania, hogy elloptad aki ezzel vádol.

Ha te ott voltál az üzletben végig korábban, akkor hogyan kerülhetett hozzád másképpen az az óra, mint ahogy elmondtad? Átteleportáltál a nő mellé és lenyúltad az óráját egy totál másik helyről?

A nőnek kell bizonyítania, hogy 1. az az óra az övé volt, 2. te ott jártál ahol az órája is volt, 3. te elvetted azt az órát.

Tegyük fel hogy nem kamuztál és tényleg megtörtént a sztori, akkor is annak kell bizonyítani a bűnösségedet aki megvádol - ahogy akkor is ha viszont elloptad az órát.

Sok esetben azért nem tudják elítélni az elkövetőt, mert nem elég tudni, hogy a másik tette, azt bizonyítani is kell.

2023. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Ki akarnak rúgatni,a jelek szerint sikerült is.

Miért tetted a táskába?

2023. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Táskádba bocsánat.
2023. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

4es igazad van, ha egesz nap a boltban voltam nem tudjak bizonyitani! Koszonom :)

5os, azert mert az eladoterben hagyta a pali, en a tulajnak akartam jelezni igy eltettem

2023. jan. 19. 10:32
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Annyit tudsz tenni hogy ujjlenyomatot vetetsz az óráról,ha még maradt rajta a tiéden kívül.mert aki bevitte, rajta kell lennie az övének is.
2023. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És jelezted neki?azt sem tudod hogy kié.
2023. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre majd írd meg hogy mi lett belőle.
2023. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!