Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet közúton autókat fotózni?

Lehet közúton autókat fotózni?

Figyelt kérdés
Rengeteg videó látok az interneten, hogy az úton fotóznak autókat stb. Legális ez egyáltalán?

2023. jan. 25. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Google minden autót lefenyképezett a közutakon, szóval szerintem igen
2023. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy legális. Én gyakran fotózok közlekedési csomópontokat, ahol hemzsegnek az autók. Konkrétan egy bizonyos autót csak akkor fotózok le, ha valamilyen különleges (vagy régi) típus, amelyet ritkán látni. ...és persze csak akkor, ha épp parkol. Sofőrrel együtt azért bunkóság lenne lefotózni.
2023. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 veterán vas ***** válasza:
43%

Nem tudom hogyan rendelkezik a jog ebben az ügyben, de nem is érdekel.

Ahogy azt sem tudom, és nem is kérdezem, hogy számodra milyen örömöt okozhat vadidegen emberek/autók fotózása.

Egy dolog biztos:

nagyon nem szeretném ha viszontlátnám akár magam, akár az autómat.


Remélem megérted, és tiszteletben tartod.................

2023. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Anyukám szokott fotózni autókat amik tetszenek neki, parkolóban és útközben is. Egyik alkalommal autópályán mentem kb. 140-el, előttem ment egy autó ami Anyukámnak nagyon tetszett kb. 150-el és Anyukám persze nem hagyhatta ki hogy menjek én is 150-nel hogy le tudja fotózni :D
2023. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de megosztásnál rendszámot, arcokat (elmèletben) ki kell takarni
2023. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Közterületen le lehet, ugyanúgy hozzátartozik az utcaképhez mint egy épület, fa vagy plakát. A tulajdonos arca ne látszódjon annyi a lényeg. A rendszám dolog rohadtul túl van lihegve, az a 150 ezer ember aki egy nap szembe jön adott autóval az mind látja a rendszámát. Sose értettem mitől másabb ha a neten egy fotón látszik hogy ABC-123 egy Skodán, mint ha a Nyugati pályaudvarnál 12:35-kor látom elsuhanni ugyanezt.

De lényeg a lényeg, netre ne rakd ki, vagy csak úgy hogy rendszám illetve arcok ki legyenek takarva, aztán csókolom. Aki ilyenért beszól annak semmi jogalapja nincs rá, mondhatod neki hogy tehet egy szívességet. Amúgy is csak a maffiózók meg a lopott autóval közlekedők akiket ilyesmi zavar, naná, mert nekik vaj van a fülük mögött ha esetleg a rendőrség ezek alapján azonosítja be őket.

2023. jan. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mustangom van, elég sokan fotózzák 😀
2023. jan. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
# Legalább GT V8? Akkor én is lefotózom majd ha látom, carspotter vagyok. :D
2023. jan. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2023. jan. 26. 07:37
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 remélem nem a 2.3 ecoboost..
2023. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!