Az árverésen vásárolt ingatlan kilakoltatási moratórium alatt, van-e valami jogi módszer védelem arra az esetre, ha a jelenleg benne lakók esetleg apr 30.-ig nekiesnének baltával szétcsapni az ingatlant?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Ha be mersz menni és egy szerződést íratni velük, amiben jegyzőkönyvezed az összes tartozékot, és elismerik hogy bármilyen sérülést vagy hiányt megtérítenek, akkor persze.

Nyilván te is érzed, hogy aki olyan szinten adós hogy a feje fölül már a házát viszik, nincs mit vesztenie. Olyan mértékű kárt tud okozni amilyet akar, és nem lesz behajtható rajta semmi. Van az a mondás, hogy ilyenkor te már csak csupasz falakat kapod meg, mert van aki képes még a csöveket is levágni vagy a vezetéket kitépni a falból, ha véglegesen távoznia kell.

Erre legfeljebb annyi jó módszer van, hogy előzetesen felkeresed az ingatlant és megnézed kik lakják. Nem mindenki egy állat, nem mindenki rombol attól, hogy közben tombol dühében, és van aki felfogja és elfogadja a sorsát, pakol és megy. Aki viszont már a semmitől rendkívül agresszív lesz, ott nem igazán van értelme megvenni a házat, hiába piaci ár alatt van - ha várhatóan több milliós helyreállítási költséggel veszed át.

2023. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen sajnos nemtudni, mik a szándekaik

Ha kijelentkezek mindenhonnan es nemlesz lakcímem olyan jogcímen kilakoltathatom hogy nincs hova mennem?

Van élettársam, lehet ez probléma lehet

2023. jan. 28. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy már rég szét van verve az ingatlan. Mi árverezés előtt vettűk meg alkoholisták lakását akik a devizahitelbe buktak bele. Olyan állapotok uralkodtak benne, hogy gyakorlatilag mindegy lett volna már pár csapás a baltával.
2023. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kivulrol megnéztük, feltüntett képnek megfelel

Ott élnek, ha szétverik abban kell élniük

De igen, lehetséges sajnos

2023. jan. 28. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:

és ők hova menni ?

május 1-én, a munka ünnepén ?

2023. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 Butaságot írsz. Ahhoz, hogy a másnak okozott kárért a károkozó vállalja a felelősséget, nem kell semmit aláírni, ez az alaphelyzet. Ha hozzám betörnek, és kitépik a réz vezetékeket a falból, akkor ők a felelősek. Ha gyerekek bedobják az ablakot egy féltéglával, akkor ők. Ha a bérlőim vagy a szívességi lakáshasználóim rongálnak, akkor ők.

Ha az ott lakók kárt tesznek abban az ingatlanban, ami az árverés után nem az ő tulajdonuk, hanem egy másik emberé, akkor ők a felelősek, és kész. Semmit nem kell ehhez aláírniuk.

2023. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.