Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tervezek Németországban...

Tervezek Németországban munkát vállalni magyar állampolgárként lehet-e kint tartózkodási helyet létesítenem?

Figyelt kérdés
Szeretnék ott lakást is bérelni. Mivel havi kétszer-háromszor szeretnék hazajárni Magyarországra a családomhoz és megszeretném tartani a Magyar állandó lakcímemet, van-e lehetőség arra, hogy kint csak tartózkodási helyet létesítsek az ottani bérelt lakásomon? Milyen előnyökkel és hátrányokkal járna ez? Mire kell figyelnem?

2023. jan. 31. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A németországi lakcímbejelentésed semmilyen kihatással nincs a magyarországi lakcímedre vagy annak nyilvántartására.
2023. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ám, csak EU-s törvénybe foglalva, hogy két állandó bejelentett lakcím EU-n belül nem lehet. Ez miatt érdekelne, hogy tartózkodási címet létesíthetek-e.
2023. jan. 31. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan Németországban nincs, hogy "tartózkodási hely". Arra kell figyelned, hogy beköltözést követően 2 héten belül bejelentsd a lakcímedet, máskülönben késedelmi bírságot kell fizetned.
2023. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra sincs EU-s törvény, hogy miképpen kell lakcímet bejelenteni, mert ez tagállami hatáskör. Az EU-nak teljesen mindegy, hány helyen jelented be magadat lakcímre. Hogy adóügyi illetőség, biztosítás vagy szavazati jog szempontjából egy lakcímet lehet csak figyelembe venni, az más kérdés.
2023. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem tudok neked paragrafust idézni, csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani: németországi bejelentés mellett továbbra is élt a magyar állandó lakcímem, mindaddig amíg konkrétan be nem jelentettem, hogy tartósan külföldön telepedek le.

Hogy ebben a folyamatban ki hol és mikor sértett EU-s jogot, az engem mocskosul nem érdekel. Ha pedig nem hiszed, akkor ne itt érdeklődj hanem a magyar és a német hatóságoknál.

Egyes voltam.

2023. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondtam fel a magyarországi lakcímemet, hivatalosan anyámhoz vagyok bejelentve aztán Angliában élek életvitelszerűen. Erről tudnak a magyar hatóságok nincs evvel semmi gond. Sőt a legtöbb külföldön élő magyar ugyanúgy nem jelentkezik ki, így tudnak olyan sokan szavazni a helyi jelöltre választásokon például. Ha kijelentkezel akkor csak listán tudnál szavazni.
2023. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megszüntetned a magyar lakcímedet, lehet két címed is. Németországban be kell jelentkezned, meg majd kijelentkezned ha eljössz onnan. Egészségbiztosítást ott kell fizetned ahol életvitelszerűen élsz.
2023. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!