Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok temetési ktg áfá-t...

Tudok temetési ktg áfá-t visszaigényelni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges -e visszaigényleni a temetési ktg-Áfa-ját és ha erre van lehetőség, akkor ennek mi a módja és melyik szervhez kell fordulnom?


Előre is nagyon köszönöm, ha erre kapok választ!


62/Nő

(Budapest)



#visszaigénylés #temetési ktg
2023. febr. 8. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol
2023. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az elhunyt ÁFA körös egyéni vállalkozó volt, akkor a szolgáltatás után, nevére kiállított számla ÁFA tartalmát a következő adóbevallásakor levonhatja. Ha ez valami oknál fogva még se menne, akkor sajnos az ÁFA az bukó.
2023. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de én ezt nem értem. Mit ért ezalatt, hogy ÁFA körös?

Anyukám 82 éves nyugdíjas volt és nyugdíj is alacsony volt... Nem volt cége, nem volt egyénivállakozó... Egyszerű mezei ember volt.

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a számlákkal, amiket kaptam a temetés költségeiről, azokkal tudok-e visszaigényelni?

Elnézést, ha esetleg valamit félreértettem.

2023. febr. 8. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen alapon igényelhetnél vissza áfát? Hogy merült ez egyàltalán fel?

A temetés költségeit tudod megosztani a többi örökössel ill temetési segélyt igényelhetsz esetleg az önkormányzattól, vagy az állami munkahelyek is szoktak adni némi pénzt

2023. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy itteni lakó említette, ahol élek, hogy erre van lehetőség...

Hidd el nekem se fordult még meg a fejemben, amíg a szomszéd nem javasolta. Ezért kérdezek itt.

2023. febr. 8. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!